Сільські актори на чолі з Шевченківським лауреатом

Творча зустріч із лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, актором театру і кіно,  заслуженим артистом України Петром Панчуком та ветеранами галузі кіновідеомережі Горохівського району відбулася у кінотеатрі «Волинь» міста Горохова.

В залі кінотеатру була розгорнута книжкова виставка на тему: “Непересічний талант земляка”. Учасники зустрічі переглянули фільми за участю Петра Панчука – “Трудом і молитвою”, “Милі мої українці”. Пісенний дарунок присутнім зробили працівники районного народного дому “Просвіта”.

Окрім цього, на Горохівщині організували сільські гастролі народного театру на чолі з Шевченківським лауреатом Петром Панчуком.

Так, 12 вересня у переповненій залі будинку культури села Пустомити Горохівського району відбувся показ знаменитої вистави Григорія Горіна «В селі Анатівка» («Тев’є-молочник»), яку сільському глядачу представили актори народного театру народного дому «Просвіта» села Лобачівка на чолі з Петром Панчуком.

Ділиться враженнями голова Горохівської районної організації ВО «Свобода» Валентина Магурчак: «Побувавши на виставі народного театру села Лобачівка й побачивши, як натхненно грають сільські актори під керівництвом Петра Панчука, ми з моїм заступником по горохівській «Свободі» Леонідом Кравчуком запропонували їм свою підтримку. Вона виявилася плідною. Завдяки нашій співпраці прем’єрний показ знаменитої вистави «В селі Анатівка» («Тев’є-молочник») з успіхом відбувся в селі Лобачівка. У цій виставі дуже багато сказано, засобами театрального мистецтва тут передані найтрагічніші сторінки історії, що відбувалися на українській землі, – і совєцька окупація, й голодомори та голокости, і примусові переселення людей… І ось – черговий успіх, аншлаг у селі Пустомити! Треба було бачити, як сільські глядачі, затамувавши подих, ловили кожне слово й рух акторів».

Петро Панчук, артист, Київ«Сільські актори грали просто неймовірно! Після почутого й побаченого того вечора місцевій молоді вже й дискотека виявилася зайвою. Безумовно, така ініціатива горохівських свободівців варта похвали, і цю співпрацю варто продовжити. Адже сільську молодь, якій змістовне дозвіллля нерідко замінює хмільне застілля, слід привчати до театрального мистецтва, до спілкування з прекрасним. Треба відроджувати по селах славні просвітянські традиції, повертати народні театри. Тим більше, коли в них є такі талановиті наставники, як Петро Панчук», – додав присутній на перегляді вистави у селі Пустомити перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик.

До слова, Петро Панчук, актор Національного театру імені Івана Франка, уродженець села Лобачівка Горохівського району, отримав Шевченківську премію  цьогоріч  у номінації «Театральне мистецтво» за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені, інформує агентство “Волинські новини”.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.