Скільки ти знаєш мов… (Про табір “Соняшник” – фото)

lic-5«Скільки ти знаєш мов, стільки разів ти – людина», – ці крилаті слова Й.В.Гете добре знайомі кожному школяреві. Адже знання іноземних мов було, є і залишається запорукою життєвого успіху людини в сучасному світі.

Саме тому, коли після закінчення навчального року постала потреба створення пришкільних мовних відпочинкових таборів, учителі кафедри іноземної філології Радивилівського НВК «Школа №2 – ліцей» ім. П.Г.Стрижака, об’єднавши свої зусилля, ідеї та задуми, активно взялися за створення плану роботи табору «Соняшник». Оскільки у нашому НВК вивчається декілька іноземних мов, то до організації роботи, крім учителів англійської мови Бідюк Н.А., Савчук Н.І., Сови Г.С., Мельник М.Д., Тітової Т.О., з радістю долучилися вчителі польської мови Павлюк І. В. та Варава Г.О., німецької мови – Кузьмінець І.С. та французької – Гузіч О.П., класні керівники 2 – 7 класів, учителі музики, образотворчого мистецтва та фізичного виховання.

Отже, пригадаємо, як усе це відбувалося. День перший – день знайомств. Розпочався він короткою вступною лінійкою-інструктажем. Потім – обов’язкова ранкова зарядка і робота з вихователями. Невгамовні школярики утворили три великих різновікових загони з промовистими назвами «Friendship» («Дружба»), «Smyley» («Усмішка») і «Rainbow» («Веселка»). Кожен загін створив власну емблему, вивчив девіз і пісню-представлення.

День другий – день друзів. Після веселої англомовної зарядки та ігор на свіжому повітрі дітлахи розігрували кумедні сценки знайомства різними мовами, під час яких не лише активізували засвоєні знання, а й набували нових.

День третій – день відкриття табору. Він запам’ятався усім нам насамперед чудовим концертом, до проведення якого долучилися всі без винятку діти й вихователі. Кожен загін отримав можливість презентувати себе, розказавши про свої вподобання, заспівавши пісеньку чи розігравши міні-виставу. Серед школяриків приємно було бачити їх молодших братиків і сестричок – дошкільнят, які лише восени збираються прийти до нашої школи, але завдяки табору вже почувають себе її повноправними мешканцями.

Отже, зміну відкрито. Усі наступні дні змінювалися, як різнобарвні картинки в калейдоскопі. Дні ігор, коли діти влаштовували кількамовні лексичні аукціони, переглядали мультики англійською, німецькою та польською мовами, а відтак малювали своїх улюблених мультиплікаційних героїв на асфальті. І все це супроводжувалося не лише повторенням уже вивченого, а й засвоєнням нового мовного матеріалу. День мистецтва, коли кожна дитина розповідала про власне хобі, день спорту, коли школярики демонстрували свою силу і спритність у різноманітних естафетах, день природи з веселим походом до лісу, день квітів, день здоров’я, день саморобки, день бантика…. Усі ці яскраві літні миттєвості – віриться! – запам’ятаються нашим вихованцям надовго.

Радивилів, школа-ліцейРадивилів, школа-ліцейРадивилів, школа-ліцейРадивилів, школа-ліцейРадивилів, школа-ліцейРадивилів, школа-ліцейРадивилів, школа-ліцейПравду кажучи, коли наприкінці навчального року тільки заходила мова про організацію мовних таборів, ми, педагоги, поставилися до такої ідеї, як і до всякого нововведення, з певною тривогою. Адже кожному хотілося, аби учні цікаво й весело провели своє дозвілля. 

 І тому так несподівано підкрався останній день роботи табору. День закриття. Він розпочався традиційною вже веселою зарядкою, а завершився прощальним концертом. Знову лунали вірші, пісні, виконувалися запальні танці. Не віриться, що вже позаду два табірних тижні – веселих, повних нових емоцій і позитиву. А попереду – ціле літо без школи.

Коли ми вже прощалися з дітлахами на шкільному подвір’ї, хтось із них сказав, що не хоче йти зі школи додому. Чи може бути для нас, учителів, якась похвала, – вища, аніж оці слова?


Галина Варава, вчитель української та польської мов Радивилівського НВК «Школа №2 – ліцей» ім. П.Г.Стрижака.


Більше фотознімків – тут: http://school2rad.ho.ua/content/movniy-tabir

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.