Складна доля випала радивилівському журналістові Євгену Белею

Євген Іванович Белей народився 8 березня 1954 року в селі Гаї-Смоленські Бродівського району, Львівської області. Після закінчення Бродівського педагогічного училища вступає на факультет журналістики до Львівського університету, після закінчення якого працює зав. відділом промисловості в Радивилівській районній газеті. Більше 24 років пропрацював в журналістиці. Буваючи в багатьох населених пунктах району, зустрічався з цікавими людьми, розповіді про яких були розміщені на сторінках газети. Найбільше вдавалися замальовки та нариси про людей складної життєвої долі, про немічних, стареньких, самотніх, позбавлених можливості самостійно вирішувати питання буття. Навряд чи в його уяві виникали якісь передчуття можливої трагедії…

 Відвідуючи різні куточки України, Франції, Бельгії, Іспанії, на сторінках газети ділився враженнями про побачене. Так було і того трагічного літа 2001 року.

 Маючи численну рідню з числа вивезених у глибину Польщі під час сумнозвісної операції “Вісла”, Євген їздив від села до села в районі Ополя.
Зустрічався з багатьма людьми, робив нотатки у записнику, збираючись вочевидь із часом їх опублікувати. Подорож майже завершувалась, але прикрий випадок – падіння з велосипеда вклав свої корективи у подальше життя. Шістдесят  днів перебував у коматозному стані (множинні переломи кісток черепа, забій голови, здавлення та набряк мозку, лівосторонній параліч). Але титанічна праця медперсоналу, дружини Людмили повернули Євгена до життя. Лише через рік зробив перший крок. У даний час, хоча і порушена координація руху і постійна пелена перед очима, з паличкою і при допомозі дружини оздоровлюється в місцевому відділенні реабілітаційного центру, в санаторіях Слов’янська та в “Червоній калині”.
 Будучи в санаторіях, знайомився із цікавими людьми. Згодом у районній газеті “Прапор перемоги” з’являється його стаття “Зв’язок не підводив” – розповідь колишнього розвідника, з яким випало відпочивати в санаторії.
 Коли районній бібліотеці був подарований комп’ютер для людей з обмеженими фізичними можливостями, Євген Іванович вирішив у числі перших оволодіти азами комп’ютерної грамотності, згодом роботою в мережі Інтернет. У даний час процес реабілітації продовжується. Євген відвідує лікувальну фізкультуру, фізіотерапію, займається на тренажерах, насолоджується фіточаями.
І, звичайно, продовжує писати, оволодівати комп’ютером.
(З сайту Радивилівської бібліотеки).

 

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.