Броди: на околиці міста виявлено сліди древніх поселень кількох історичних періодів

У Бродах на Львівщині, на південно-східній околиці міста, археологи віднайшли древні поселення кількох історичних періодів.

Про це засоби масової інформації повідомив журналіст із міста Броди Михайло Шишка.

“В археологічну літературу ця пам’ятка увійшла під назвою багатошарове поселення Броди-І. Археологами закладено два розкопи в урочищі Заставки. В першому розкопі віднайдено залишки вогнища, якими древні поселенці користувалися у літній період. Знахідка відноситься до періоду ранньозалізного віку (висоцька культура) і датується ХІ-VII ст. до н.е. Подібне вогнище, яке відноситься вже до вельбарської культури – періоду, коли через наші терени проходили племена готів, археологи віднайшли у другому розкопі”, – розповів Михайло.

Журналіст зазначив: є аргументовані підстави вважати, що на теренах Бродівщини у ІІІ ст. н.е. певний час проживали готи – войовничі племена східно-германських народів, які протягом II–VІІІ ст. відігравали значну роль в історії Європи і які на початку нашої ери мігрували з півдня Балтики до Чорного моря та Дунаю, досягнувши кордонів Римської імперії та утворивши одне з перших державних утворень на території сучасної України.

Окрім вогнищ на місці розкопок, археологами виявлено залишки керамічного посуду, застібку до одягу – фібулу, а також знаряддя праці бронзового віку, висоцької та вельбарської культур.

Також археологи знайшли уламки глиняних горщиків періоду Київської Русі ХІІ-ХІІІ сторіччя. Як зазначив керівник археологічної експедиції доцент кафедри археології історичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка Ярослав Онищук, розкопки в урочищі Заставки підтвердили припущення науковців, що життя на території та околицях Бродів не переривалося від ХІІІ сторіччя.

“До речі, у 1983 році в урочищі Заставки археолог Володимир Терський вже проводив археологічні дослідження. На жаль, їхні результати залишилися невідомими, оскільки не були опублікованими. Виконавцями цьогорічних археологічних розкопок є Бродівський загін археологічної експедиції Львівського національного університету ім. Івана Франка, зокрема студенти історичного факультету, які проходять тут літню науково-дослідницьку практику”, – додав журналіст Михайло Шишка.

 Віднайдені під час розкопок артефакти, після вивчення науковцями, будуть передані до фондів Бродівського історико-краєзнавчого музею (директор Василь Стрільчук), адміністрація якого ініціювала проведення цих досліджень.

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.