Слово просвітян нашого краю у Вербну Неділю

Дорогі краяни, жителі об’єднаних громад Дубенщини, прихожани міських та сільських православних церков!

Звертаємося до вас у тяжкий і тривожний час, коли перед Святим Христовим Воскресінням не тільки пандемія, а й московська орда обступає українську державу. Майже щодня, захищаючи східні рубежі, гинуть кращі сини і дочки нашого народу від рук московських окупантів. Щодня на свіжих могилах заламують руки у невимовному горі солдатські матері.

Ми ніколи не загарбували чужих територій, не поневолювали інших народів. Це нас віками нищили чужинці, четвертували, садили на палі, морили голодом, убивали в сибірських гулагах. Це у нас нахабно неправдами забрали святий Київський патріарший престол, змусивши цілувати закривавлені руки царським блюдолизам у ризах.

Що ми за народ такий? Виборовши Незалежність, записавши у Конституції слово “Бог”, піддалися сатанинській спокусі промосковської попівської п’ятої колони і роз’єдналися у ненависті до брата, забувши Христове: “Возлюбіть ближнього, як самого себе”.

Що вам думається, дорогі жителі Дубенщини, коли ваші душпастирі не виходять молитися у великі свята України разом із вами на майдани і віча, на місця нашої слави: поле Берестецької битви біля Пляшевої, Гурби, Козацький редут неподалік Дубна, на могили героїв-повстанців? Вони дозволяють собі зривати синьо-жовті прапори біля поховань загиблих на війні солдатів. Вони моляться в жіночому московському монастирі в Онишківцях за родину російського царя. Вони за московські гроші, боячись залишитися без парафії, будують у містах і селах нові церкви, аби розділяти родини, аби глумитися навіть над усопшими, яких відмовляються хоронити. Чи не готують вони часом хліб-сіль для російського окупанта, у якого зброя для вбивства освячена придворним патріархом і попами?

Схаменімось, рідні українці! Ми сьогодні маємо святу благословенну Православну Церкву України. Відрікаймося від кровавого московського духовного ярма перед лицем ворога, що застромив свої кігті в тіло України і хоче знищити нашу Незалежність, хоче вбити тисячі й тисячі наших воїнів. Гуртуймося, простімо один одному, думаймо про майбутнє дітей наших і спільно заспіваймо у святих храмах “Христос воскрес” та “Боже великий, єдиний, нам Україну храни”.

Всечесні отці! Вам сьогодні судилося благословити дорогу рідному народові. Візьміть його тяжкий хрест на свої плечі і приведіть свої пастви до праматірньої, благословенної Вселенським Патріархом Православної Церкви України. Нехай Вам допоможе у цьому Бог!

Із прийдешнім Великоднем усіх Вас, дорогі жителі Дубенщини.

Мир Вам!

Дубенська організація Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка. (Опублікувала на сторінці Дубенського відділення Національної Спілки письменників України Галина ГНАТЮК, м.Радивилів).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.