Соціальні послуги з працевлаштування учасників АТО

Під головуванням керівника Радивилівської райдержадміністрації Олега Ващука відбулося засідання колегії адміністрації, на якому, зокрема, розглянуто питання про надання соціальних послуг з працевлаштування учасникам антитерористичної операції, які зареєструвалися в Радивилівському центрі зайнятості після проходження служби в зоні АТО у 2015 – 2016 роках.

Як зазначалося,  протягом минулого і нинішнього років до Радивилівського районного центру зайнятості звернулось 72 особи, які брали участь в антитерористичній операції, у тому числі 37 осіб звернулися в першому півріччі поточного року. Усім їм надано комплекс послуг з профорієнтації та пошуку роботи.

Радивилів, перехідУ зв’язку з відсутністю підходящої роботи їм надано статус безробітного та призначено матеріальне забезпечення, передбачене на такий випадок. Для оперативного призначення допомоги по безробіттю демобілізованим учасникам АТО центр зайнятості Радивилова звертався безпосередньо до військових частин з метою прискорення отримання необхідних документів, зокрема, довідок про грошове забезпечення. Також центр зайнятості звертається безпосередньо на підприємства з проханням створити для кожного окремо взятого учасника робоче місце і посприяти у працевлаштуванні. Тож упродовж 2015 – 2016 років 17 учасників АТО працевлаштовані, з них 6 осіб – за цивільно-правовими договорами, 11 – за направленням служби зайнятості. Один безробітний брав участь у громадських роботах. Вісім осіб проходили професійне навчання за рахунок коштів служби зайнятості, після закінчення якого 7 працевлаштовані. Один учасник АТО закінчив курси цільового призначення за програмою «підприємець-початківець» і зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності. При цьому залишок допомоги по безробіттю йому виплачено одноразово для організації підприємницької діяльності.

Пошук  підходящої роботи для інших громадян продовжується. Демобілізованим військовослужбовцям триває надання комплексу послуг з підбору підходящої роботи та вивчається питання надання освітніх послуг для отримання актуальних на ринку праці професій.

У зв’язку з тим, що рівень заробітної плати військовослужбовців у рази перевищує запропонований її розмір у наявних вакансіях, працевлаштувати більшість осіб цієї категорії громадян не вдалося. Відпрацьовано надання оперативної інформації військовим комісаріатом про осіб, які звільняються із ЗСУ. Проводиться робота щодо залучення учасників АТО до служби за контрактом. Проходять процедури оформлення контракту 2 учасники бойових дій.

У підсумку колегія рекомендувала голові райдержадміністрації видати доручення з цього питання.

   (За матеріалами колегії РДА).

Фото Віталія Левценюка; на лицьовій сторінці – групи “ВИДИВО”.

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.