“Соняшник” у Радивилівській школі-ліцеї

Пришкільний табір відпочинку «Соняшник» з денним перебуванням дітей працює» з 3 червня по 23 червня 2016 року в Радивилові, на базі НВК “Школа №2 – ліцей”. У таборі відпочивають 200 учнів. Вихователями працюють вчителі школи. У виховному процесі пришкільного табору беруть участь педагог-організатор Чоловічок М.М., вчитель фізкультури Романюк І.І., музичний керівник Мулик Н.І., хореограф Вітковська В.В. та вчителі – керівники гуртків.

Завданнями забезпечення повноцінного літнього відпочинку в пришкільному таборі були:
sk2• створення у дітей хорошого емоційного настрою, привнесення почуття романтики в повсякденне життя;
• виховання громадянських якостей і почуттів;
• виявлення інтересів, захоплень дітей, розвиток бажання отримати нові знання, вміння, навички;
• навчання дітей діяти у колективі; розвиток дитячого самоврядування;
• привчання до самообслуговування, залучення до трудових справ на користь і радість оточуючих.

Організація відпочинку передбачає різноманітність вибору заходів, можливість кожного вихованця задовольнити свої потреби. Всі види виховної діяльності в таборі здійснюються відповідно до режиму дня. Робота проводиться згідно плану виховної роботи. Все це висвітлюється на спеціальному стенді. Діти та їхні батьки мають змогу щоденно знайомитися з путівкою дня. Ведеться фоторепортаж подій у таборі. Обов’язковим є дотримання санітарно-гігієнічних вимог: створення порядку і затишку у кабінетах, в ігрових кімнатах, актовій залі, місцях відпочинку. Комплектацію загонів здійснено з урахуванням вікових особливостей дітей та їх інтересів. Всі діти поділені на 7 загонів. Вихованці мають однаковий соціальний досвід, інтереси, умови життя. Кожен загін має свою назву, девіз, емблему. Особлива увага приділяється організаційно-громадській діяльності: презентація загонів, виконання доручень, вибори активу, самостійний розподіл різних видів робіт, участь у проведенні заходів, у підведенні підсумків різних конкурсів.

У таборі організовано самоврядування: в загонах обрано командира, відповідального за чергування по табору, за збереження порядку, чистоти в кімнатах, спортивного майна. Кожен день приносить безліч нових вражень, нових відкриттів, деякі заходи стануть для нас традиційними: інтерактивні заходи «Хай живе дружба», «Формула здоров’я», «Світ навколо тебе», «Ми пам’ятаємо»; конкурси: «Здорові діти – здорова нація»; ігри -змагання: «Веселі старти», «Козачата», флешмоб.

Протягом зміни проводиться цікава і змістовна робота. Табірна зміна відкрилася урочистою лінійкою.

У вирішенні виховних завдань вихователі спираються на вікові особливості психічного розвитку дітей і підлітків, враховують те, що молодші школярі спілкуються з ровесниками та пізнають світ переважно в іграх.

Значна увага надається трудовому вихованню, що сприяє прояву в дитині господарських здібностей, працелюбності. Протягом зміни кожен загін проводив трудові акції, рейди, операції, огляд конкурс чистоти загонових місць.

Велике значення приділяється ознайомленню учнів з традиціями та звичаями українського народу.

Це такі заходи, як свято української казки, гурток гончарного мистецтва, конкурс знавців українських прислів’їв та пісень.

В таборі використовуються різні форми ігрової діяльності: народні ігри, ігри конкурси, квест, вікторини, ігри на місцевості, дні ігор та сюрпризів.

Велике зацікавлення викликали ігрові програми: веселі спортивні змагання «Козацькі забави ». «Козачата».

Конкурси стимулюють дитячу творчість. Всім хочеться бути переможцем у якомусь змаганні. Учні заздалегідь знають про правила, умови та нагородження, яке очікує на переможців. Діти із задоволенням брали участь у конкурсах:
• конкурс малюнків «Ми діти твої, Україно»;
• конкурс загонових куточків, емблем;
• конкурс на кращий екомалюнок;
• конкурс малюнків «Мій улюблений персонаж»
• конкурс стіннівок;
• концерт – конкурс гуморесок та пародій;

В таборі проводились різні змагання на кращого художника, співака, читця. Кожен учасник став переможцем у якійсь номінації.Переможці конкурсів і вікторин нагороджувались дипломами, грамотами та призами.

Протягом зміни діти прилучаються до світу природи, усвідомлення її значущості. З цією метою проводяться різноманітні заходи:
• екологічні бесіди, ігри і турніри;
•конкурс малюнків «Чарівне місто».

Також усі діти долучилися до акції «Лист військовому».

(З сайту Радивилівського райвідділу освіти).

http://www.radyvylivrvo.esy.es/node/1265

На жаль, про формат і якість фото не подбав відділ освіти.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.