Старійшина гумористично-сатиричного цеху на Рівненщині

Ростислав Солоневський, Радивилів, Клевань, Рівне25 квітня сповнюється 85 років одному з найстаріших українських письменників-сатириків Ростиславу Солоневському. Народився він у селі Вовковиї, нині Демидівського району. Свою трудову біографію розпочав учителем Хотинської школи, нині Радивилівського району, де працював у 1950 – 1951 роках. І вчительське покликання стало визначальним на все життя: з 1957 року і дотепер живе в селищі Клевань неподалік від Рівного, був директором районного будинку школярів та юнацтва, вчителем школи № 2 (викладав математику і креслення); педагогіці присвятив сорок років. До речі, серед його учнів був і кореспондент Радивилів.info, краєзнавець Володимир Ящук.

А ще Ростислав Тимофійович Солоневський виявив талант до літературної творчості, малювання. Він автор трьох десятків книг гумору та сатири. Прийнятий до Національної спілки письменників України. Як композитори люблять опрацьовувати народні пісні, так і Ростислав Солоневський уміло поклав у римовані рядки найбільш дотепний народний гумор. Письменник неодноразово приїздив у місця свої юності, в село Хотин, на Козацькі Могили в селі Пляшева. А ще неодноразово виступав перед школярами Радивилова, збирав на Радивилівщині матеріали для своїх публіцистичних книг про Українську повстанську армію, долі репресованих сталінсько-московським режимом, публікував свої матеріали і вірші в радивилівській районній газеті «Прапор перемоги».

Ростислав Тимофійович успішно продовжує традиції гумористично-сатиричного цеху на Рівненщині, в якому залишили свій помітний доробок Петро Красюк, Володимир Грабоус, Леонід Куліш-Зіньків, Сергій Мельничук та інші.

ДИВ.: Колишній вчитель Хотинської школи Радивилівського району став відомим письменником.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.