Сусідні Броди відзначають День міста

Сьогодні, 20 вересня, сусідні з Радивиловом Броди відзначають День міста. Щоправда, за винятком спортивних змагань, масові заходи не проводяться, адже Брідщина перебуває нині в «помаранчевій зоні» карантину.

У соцмережі опубліковані вітання керівників міста і району, а також політичних активістів, які мають плани щодо наступних виборів. Святкову програму веде радіо «Броди FM» на хвилі 88,8 МГц (воно добре приймається і Радивилові). На сторінках міста в Інтернеті вміщено чимало історичних знімків, адже Броди мають чим пишатися. На її пам’ятних знаках стоїть дата заснування – 1084. Хоча насправді поселення на місці сучасних Бродів існували набагато раніше.

На південно-східній околиці Старих Бродів – в урочищі Заставки, на північно-східному схилі лівого берега річки Суховілки, під час археологічної розвідки краєзнавця І.Богдана було виявлено багатошарове поселення та матеріали доби  мезоліту,  висоцької  і вельбарської культур, а також давньоруської доби ХІІ–ХІІІ століть). А в урочищі Горби, на схилі річки Суховілки було виявлено багатошарове поселення доби пізнього палеоліту, які датовані приблизно в межах 10000—7000 років до Різдва Христового. Також тут виявлено поселення висоцької та райковецької культур, Київської Русі. Поселення висоцької культури та Київської Русі було виявлено і серед заболоченої заплави Дітківецького потоку.

У східній частині міста – в урочищі Бугаї, серед заболоченої місцевості, розвідкою краєзнавця Дмитра Чобота виявлені залишки давньоруського броду, що був завширшки 6 метрів та завдовжки близько 40 метрів, а також фрагменти керамічного посуду ХІІ–ХІІІ століть.

В урочищі Заставки було виявлено поселення кам’яної доби, а також поховання висоцької культури. В урочищі Горбки виявлено поселення черняхівської культури.

Численні знахідки поселень ранньослов’янських племен II—IV століть дають підставу твердити, що в клині між Заставками та золочівським і підкамінським шляхами існували давні поселення, з яких і слід починати історію давніх Бродів.

Броди, замок

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.