Свято-Вознесенська церква і її престольне свято

Сьогодні православні відзначають свято Вознесіння Господнього. У християнстві ця подія відзначається у четвер 40-го дня по Христовому Воскресінні. Сьогодні ж у Радивилові – престольне свято однієї з парафій: Свято-Вознесенської церкви УПЦ Київського патріархату.

Храм розташований при вулиці Почаївській. Православні використовують будівлю колишнього костелу. Богослужіння проводять тут з 1997 року. Першим православним священиком став протоієрей Микола Чудовець. Нині парафію очолює протоієрей Юрій Бурліков.

За неповних два десятиліття здійснено великий обсяг ремонтно-реставраційних робіт. Зокрема, облаштовано вівтарну частину храму, стіни прикрасили ікони, картини на біблійну тематику, вишиті рушники. Приміщення освітлюють потужні люстри. У 2010 році над храмом піднісся перший купол – купол дзвіниці з дзвонами, виготовленими на пожертви меценатів – членів сім’ї Ткачуків. Згодом виготовлені і встановлені бічні главки.

Після Другої світової війни цю культову будівлю пристосували під будинок культури, був тут і спортзал дитячо-юнацької спортшколи. 24 квітня 1985 року тут на постаменті стояли перед перезахороненням на меморіал Слави чотири труни, – з останками кавалериста Опанаса Волковенка, артилериста Павла Стрижака, льотчиків Андрія Демьохіна і Миколи Маркелова.

Найдавніший документ із згадкою про існування тут храму знайдено в актах Луцького синоду за 1726 рік. Цю муровану будівлю на місці дерев’яної звели в 1933 – 1934 роках для католиків 17 поселень Радивилівщини.

Публікуємо кілька фото з періоду нової історії храму як Свято-Вознесенської православної церкви (фотографував Володимир Ящук).

2010 рікvoznesenska-6

Радивилів, Свято-Вознесенська церква voznesenska-4


2013 рік

voznesenska-1


2014 рік

voznesenska-5


2016 рік

voznesenska-7 voznesenska-8


Таким бачили реконструйований храм проектанти

voznesenska-2

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.