Т.Мельничук: Потрібна допомога на лікування

Мені складно про це писати, але я змушений звертатися до людей за допомогою і розумінням моєї проблеми.

Почну з самого початку, коли в 2015 році мені поставили діагноз – гострий мієлоїдний лейкоз, простіше кажучи – рак крові. З тих пір я пройшов величезну кількість хіміотерапій, трансплантацію кісткового мозку, трансфузію донорських лімфоцитів і боротьбу з реакцією трансплантата проти хазяїна, і нарешті-то я вилікувався від раку, і ось вже перебуваю більше року в ремісії, моя кров чиста і кістковий мозок працює на ура.

Все було добре, і ніщо не віщувало біди, але ось напередодні нового у мене почав боліти суглоб в стегні, а через якийсь час в цьому ж місці утворилася шишка, і ось черговий діагноз – мієлоїдна саркома, локальна, яка утворилася в стегні . Вважається, що це позамозковий локальний рецидив мого ж лейкозу (досі не знав про це).

Я почав консультуватися з лікарями міста Києва, але всі лікарі тільки розводили руками, вони не знали, що можна зробити і як допомогти такому пацієнту, як я, адже я був уже після трансплантації, а в Україні не роблять алогенних трансплантацій кісткового мозку, в результаті чого – відсутні кваліфіковані лікарі, які хоч якось можуть допомогти, призначивши лікування, яке мені допоможе. Від деяких лікарів я навіть чув фразу: «У нас пацієнти не доживають до такого періоду в лікуванні, тому досвіду роботи з такими пацієнтами не маємо».

Я був на консультації у всіх можливих гематологів і онкоортопедів Києва, і ніхто мені однозначної відповіді не зміг дати, вони не знали, як мене лікувати, і я їх навіть не звинувачую в цьому, бо дійсно в Україні медицина слабка, а лікарі зависли ще в радянському союзі і ніяк не хочуть звідти вибиратися, хоча деякі, може, і хотіли б, але не у всіх є можливість їздити за кордон для підвищення професійної кваліфікації, а уряд вирішив не допомагати лікарям у цьому. Уряду легше виділяти мільйони доларів на лікування українських пацієнтів за кордоном, ніж ці мільйони вкладати в розвиток нашої української медицини. Тоді, я вважаю, нехай виділяють, раз всі лікарі як один не знають і не мають досвіду в лікуванні проблеми, з якою я до них звертаюся або будуть звертатися інші пацієнти. Адже ми розраховуємо на безкоштовну медицину, про яку всі так голосно кричать, а у відповідь отримуємо квиток і лікування за свій рахунок за кордоном, ну або якщо грошей немає, тоді – будь що буде. І я змушений був поїхати до Мінська до лікарів, які робили мені трансплантацію кісткового мозку. Вони порекомендували мені лікування особливою хіміотерапією – Азацитидин, яка мені обходилася в 1500 $ в середньому за один курс, і я пройшов три курси цієї хіміотерапії, і, на жаль, вона не дала позитивних результатів.

Я використав уже всі шанси, які у мене були в Україні. Звернувшись до Міністерства охорони здоров’я України за виділенням грошей на лікування за кордоном, аргументував це тим, що в Україні мені не можуть допомогти і не можуть запропонувати мені те лікування, яке мене вилікує, а не просто продовжить життя і зробить мій організм ще більш токсичним від препаратів , які не дають у моєму випадку результатів. На що я отримав відповідь: що я повинен надати виписку від лікарні за кордоном з протоколом лікування, яке мені не зможуть провести в Україні, і я повинен за свої гроші їхати за кордон, шукати для себе лікування, лікарів, обстежитися, витрачати величезну кількість грошей , тільки тому, що Міністерству потрібен відповідний документ і відповідне лікування, яке мені в Україні не можуть забезпечити.

Сили і нерви вже на межі, постійно чути від лікарів: «Ми не можемо Вам нічого запропонувати», «Ми не знаємо, як Вас лікувати», «У нас немає досвіду в цьому», такі фрази дуже важко чути і при цьому не опускати руки і вірити, що вихід знайдеться.

Друзі та знайомі підтримують мене фінансово і морально, але, на жаль, цього вже не достатньо і я змушений звертатися до народу, до людей, які не байдужі, до телебачення, яке зможе висвітлити таку проблему і допомогти уникнути надалі фраз лікарів, які говорять про те, що в Україні таким пацієнтам, як я, не можуть допомогти, адже я не один такий, таких, як я, багато, і кожен час від часу може почути таку ж фразу від лікаря, і з цим потрібно щось робити, це треба виправляти, лікарі України повинні отримувати підвищення своєї кваліфікаціі, дізнаватися нововведення в медицині, які відбуваються за кордоном, і бути компетентними з такими пацієнтами, як я, і подібними до мене. Я вірю в те, що це можливо в нашій країні.

Зараз я прилетів завдяки своїм родичам, друзям і знайомим в Ізраїль на консультацію до професора, одного разу я вже лікувався в Ізраїлі, тому мене тут знають і мій вибір був очевидний. Я дуже вдячний людям, які мені допомагають. І ось я нарешті потрапив до професора, яка без поспіху розібрала по крупицях моє лікування за три роки. Не буду приховувати, часом, дивлячись на те, як мене лікували, професор була чимось засмучена, чимось стривожена, і в врешті-решт назвала мене Super Man, за те, що я все це витримав і приїхав живий, та ще й непогано виглядаю. Професор розписала мені покрокові дії, що мені потрібно робити, які аналізи здавати і до чого готуватися. І я шалено радий, що знайшлася людина, яка розуміє, яким чином може мені допомогти.

Отож: деякі аналізи я здав в Ізраїлі (на що грошей вистачило) і всі інші аналізи прилетів здавати в Україні. І таким ось чином у мене з’явився чіткий план лікування! Мені дали місяць часу, для того, що б я пройшов в Україні променеву терапію, здав усі необхідні аналізи і знайшов гроші на найголовніший молекулярно-генетичний аналіз моєї патології, в результаті якого мені підберуть таргетне лікування, яке підходить саме мені і нікому іншому. Аналіз цей варто в Україні 6300 – 6700 $, в Ізраїлі – 5800 $. І я на даному етапі не знаю точну суму, яка мені знадобиться на лікування, що його мені призначать після цього молекулярно-генетичного аналізу, але розумію, що сума буде не маленька. Але безумовно, якщо я зможу отримати від Ізраїлю протоколи, за якими я зможу лікується, і зможу якимось дивом провести відповідне лікування в Україні і мене погодяться прийняти лікарі, і лікувати за рекомендаціями зарубіжних лікарів, я буду, безумовно, радий цьому, але які ліки можуть знадобиться і де їх шукати і скільки вони можуть коштувати, я дізнаюся лише після повного обстеження і молекулярно-генетичного аналізу. Можливо, знайдеться експериментальне лікування, яке проводиться десь у світі, все це мені повідомлять в Ізраїлі, я дуже в це вірю. Тому чим швидше знайдеться сума 5800 $, тим швидше мені зроблять аналіз (21 день робиться аналіз) і повідомлять суму, яка мені буде потрібна на основне лікування. Звичайно ж, час втрачати не можна і чим швидше, тим краще, рахунок йде навіть не на тижні, швидше за все – на дні. Дуже сподіваюся на вашу будь-яку підтримку, без вас, друзів, знайомих і рідних, все було б набагато складніше.

Мельничук Тарас Русланович.

Приват Банк

5168 7456 0046 1146

(За публікацією на сторінці Тараса у Фейсбуці).

Попередні публікації в Радивилів.info:

https://www.radyvyliv.info/taras-melnichuk-dumki-z-privodu.html
https://www.radyvyliv.info/povidomlennya-vid-tarasa-melnichuka-z-izra%d1%97lyu.html

Тарас Мельничук

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.