Тексти вцілілих надгробків єврейського кладовища в Радивилові

У районному центрі Рівненської області – місті Радивилів, неподалік автовокзалу, є сквер, в середині якого розташований меморіал ра­дянським воїнам, які полягли в часи Другої світової війни. Реально ж цей сквер по­саджений на території єврейського кладовища, про яке поки що нагадують кілька збережених мацев (вертикальних надгроб­них плит), а також кілька десятків уламків з розбитих пам’ятників. 

Уперше на території пам’ятки я побував у квітні 2005 р., коли директор Радивилівського історичного музею п. Олеся Шикало проводила екскурсію містом. Більш як через рік – 21 липня 2006 р., коли почав займатись дослідженням епіграфіки єврейських надгробків, я знову потрапив на єврейське кладовище в Радивилові і вже більш детально оглянув тексти мацев. У цей же день працівником Бродівського історико-краєзнавчого музею п. Володимиром Ульяновим була проведена перша фото фіксація пам’ятників.

Вміщуємо статтю бродівського науковця Андрія Корчака в форматі PDF – за публікацією в науковому збірнику.

radyvyliv_hebrei

Теги: євреї, іудаїзм, могили, мацеви, написи, євреї в Радивилові, пам’ятники 

Див.:

Радивилівська зустріч з рятівниками через 60 років…

Известные евреи и Радивилов

Тег: טקסטים ששרדו מצבות בית עלמין יהודיות

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

3 коментарі

  1. Микола сказав:

    В Радивилові немає пам’яток старовини? А єврейське кладовище не було пам’яткою старовини? В Бродах єврейський цвинтар вражає. А в Червоноармійську заслиняні комуняки вирішили на місті єврейського цвинтаря зробити меморіал радянським воїнам. Блюзнірство. Пам’ятаю, як нас на “суботниках” зганяли на це “будівництво”. Пам’ятаю, як бульдозери горнули памятники в перемішку з людськими кістками. А на штучний пагорб закопали перенесені з інших місць останки радянських вояків. Отаке в Радивилові відношення до минувшини.

  1. Січень 11, 2015

    […] Міста Рівненщини, як-от Дубно, Острог, Рівне, Корець, Радивилів та інші, не можуть похвалитися такою великою кількістю старовинних храмів – збережених донині, чи відомих з архівних документів, як їх має і мало сусіднє з Радивиловом місто Броди на Львівщині. Все це не може не приваблювати любителів старовини, туристів, просто мандрівників. А чи багато знають про ці храми і монастирі навіть радивилівці, яким випадає часто бувати в Бродах? Навряд. Отож Радивилів.info і публікує дослідження бродівського історика і краєзнавця Андрія Корчака, який, до речі, вивчав і старовину Радивилова. […]

  2. Лютий 17, 2015

    […] Тексти вцілілих надгробків єврейського кладовища в Ра… […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.