Телекартинка з Рівного, нарешті, проб’ється до Радивилова (фоторепортаж+відеосюжет)

Радивилівський район у різних його частинах на звичайні телеантени, та й то виставлені на високих трубах і дахах багатоквартирок,  приймає програми зі Львова і Тернополя, Луцька і Дубна. А ось дивитися телеканали чи слухати радіостанції з Рівного, як правило, не вдається. Десь там у районі Мізоцького кряжу на Дубенщині ретрансляція «застрягає». Не слухаємо ми в Радивилові і FM-радіостанцій, які накрили майже всю Рівненщину. Доходить до абсурду: завдяки радіо FM «Галичина», яке транслюється зі Львова і завдяки Бродівському ретранслятору добре приймається в Радивилові та на значній частині Радивилівського району, ми в ході парламентський виборів краще знаємо прізвища кандидатів-мажоритарників Львівщини, ніж своїх, рівненських.

У подібній ситуації «інформаційної ізоляції по-рівненськи» опинилися і жителі Демидівського, Млинівського та частини Дубенського районів.

Така ситуація існує вже десятки літ, про неї знає керівництво області, не влаштовує недосягання сигналу і телевізійників та та радіожурналістів. Отож-бо вони раз у раз педалюють цю проблему. Керівництво обласного радіотелевізійного передавального центру ще більше десятка літ тому вирішило звести нову ретрансляційну станцію в районі Демидівки, аби зі своїми випусками новин та програмами достукатися і до віддалених від обласного центру південних населених пунктів Рівненщини.

Тепер задум, здається, таки зрушив з «мертвої точки» – поблизу села Копань Демидівського району ведуться роботи зі спорудження ретрансляційної вежі. Над рівнем моря ця місцевість підноситься на 342 метри, ще 110 метрів додасть висота вежі.

Нещодавно з ходом будівництва знайомилися представники рад зацікавлених районів та журналісти. Заступник голови Радивилівської районної ради Петро Ковальчук розповів кореспондентам Рівненської телерадіокомпанії про ситуацію в районі з прийомом телеканалів, висловив міркування про те, як можна було б налагодити мовлення в південних районах області.Радивилів, телетранслятор, станція antena2Поділилися міркуваннями і інші учасники «круглого столу», який вели представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Дмитро Тарасюк (Рівне) і Степан Родич (Луцьк).

Журналістам Демидівського, Млинівського та Радивилівського районів пропонується обміркувати пропозицію створити спільну телерадіоорганізацію, яка готуватиме передачі про життя своїх районів. Як-не-як, нова радіотелевізійна станція – це й нові частоти виходу в ефір.  Дмитро Тарасюк висловив припущення, що для початку новоствореній регіональній компанії вистачить і чотирьох ефіру, інші 20 будуть запропоновані іншим компаніям. До речі, подібний досвід уже є на Рівненському Поліссі, де за участю трьох співзасновників було створено телерадіокомпанію “Бурштиновий шлях”.

Якщо все піде згідно з планами, вежа в селі Копань, а точніше – телерадіоретрансляційна станція постане трохи більше як через рік – за 14 місяців. Кошторисна вартість об’єкта – майже 4,5 мільйона гривень.Копань, характеристика телеретрансляційної станції


Фоторепортаж Василя СЕМЕРЕНКА.

(Газета «Прапор перемоги» – спеціально для «Радивилів.info»).

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. Сергій сказав:

    Приємно, що взялися за реалізацію цього проекту! Так тримати!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.