Телесюжет компанії “Ритм” – про Радивилівську ОТГ

Телерадіокомпанія «Ритм» (Рівне) кілька днів тому, пропонуючи знайомство з Радивилівською територіальною громадою, взяла інтерв’ю в міського голови Миколи Карапетяна. Пропонуємо вашій увазі деякі міркування Миколи Аракеловича з цього інтерв’ю.

У 2016 році була створена об’єднана територіальна громада, ми ввійшли з новими повноваженнями в старостинські округи вже з 2017 року, в першу чергу приділяли увагу соціальним питанням: ремонти шкіл, дитячих садків, ремонт одного дитсадка, який був в аварійному стані, відкриття нових груп. Потребували ремонту всі адміністративні будинки колишніх сільських рад. У Немирівському старостинському окрузі ми взагалі адмінприміщення перенесли в колишню контору колгоспу, провели ремонт, там тепер є тренажерний зал. Такі зали облаштували в усіх старостинських округах.

Коли балотувався на посаду міського голови, виборці казали: молоді нема куди піти, дітям нема де погратися. Першим моїм кроком стала закупівля і встановлення в селах і в місті дитячих майданчиків, забезпечення населених пунктів освітленням. Відтоді провели освітлення на 30 кілометрах вулиць. Ця справа йде до завершення: з 17 сіл залишилося виконати роботи в трьох-чотирьох. Думаю, до Нового року і це питання ми закриємо. Як і з ремонтами дитсадків і шкіл. А деякі приміщення були просто в аварійному стані, не мали дахів, не було спортзалів. У трьох школах ми поміняли внутрішнє опалення, вікна. В одній школі поміняли внутрішнє опалення, відремонтували дах, здійснили капітальний ремонт спортзалу. Закуплено для цих закладів чимало різного обладнання.

Щоб громада була успішною, треба заробляти кошти. Контролюємо надходження податків, зважено ними розпоряджаємося. Треба продумувати, куди в першу чергу слід спрямувати кошти. Надходження до бюджету, звичайно, забезпечують як державні, так і приватні підприємства. Раніше, коли в нас було більше ефективних державних підприємств, для міста за рахунок податків можна було зробити більше. Тепер із важливих платників – Радивилівський комбінат хлібопродуктів. Виходимо з того, що маємо. Дохідна частину бюджету становить 121 мільйон гривень. З них у 2020 році більше 60 мільйонів – це власні надходження. Ми працюємо з малим, середнім бізнесом, та й із великим.

Всі хочуть жити краще, але коли не надходять податки, це зменшує можливості для поліпшення стану міста. ПРацюємо з населенням. Люди йдуть нам назустріч. Ця рутинна робота йде весь час.

Зараз у нас розпочнеться ремонт важливої артерії, яка з’єднує Радивилів і територію громади з Кременецьким районом. А для міста частина цього шляху – то вулиця Почаївська. Ми їздили, вирішували це питання. Справу зрушено.

І це принесе зміни в чомусь іншому. Із світлом ми навіть випередили загальну ситуацію, зроблене нами освітлення вздовж цієї траси через наші села дозволило зекономити 7 мільйонів гривень. Адже ми закупили спеціальну вишку, маємо двох працівників у бригаді з благоустрою, які проводять освітлення. Якби ми самі цього не зробили, то не знаю, скільки б довелося чекати від політиків… А на нас ще й поклали питання медицини – оплату технічному персоналу, проплату за енергоносії. Подібна ситуація з загальноосвітніми закладами: зарплата техпрацівникам, оплата за світло, пально-мастильні матеріали, виділення коштів на дитяче харчування – це наша турбота. Дошкільна і позашкільна освіта й раніше були на балансі міськради. А сьогодні нам передали ще й освіту. В 2019 році на це в нас пішло близько 15 мільйонів. А ми могли б ці кошти використати на ремонт вулиць, шляхів, будинків і так далі. Треба, щоб нагорі звертали увагу на такі питання.

Є в телесюжеті й інші цікаві факти, наведені М.Карапетяном. Висловили свої міркування про зміни, що відбуваються у громаді, власниця кав’ярні Катерина Тютюнник, директор ТОВ ВКП “Щедра нива» Ігор Кирик та його заступник Григорій Фігун, керівниця Центру надання адмінпослуг Марія Пастух, керівник територіального центру соціального обслуговування населення Віктор Гетьман, лікар-невролог Оксана Варфалюк, заступник міського голови Олександр Пастух, дільничний офіцер Радивилівського відділення поліції Ярослав Сологуб, директор Немирівського ліцею Ірина Польова, директор дитсадка «Усмішка» Марія Порученко, керуючий справами міської ради Сергій Гуща, жителі міста.

Радимо переглянути цей відеосюжет у Ютубі.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.