Тиха правда Модеста Левицького. Скачати книжку

Модест Левицький, Петро Шепченко, Радивилів

Модест Левицький (зліва) і Петро Шепченко, радивилівський лікар.

«Тиха правда Модеста Левицького» – документальна повість луцького літератора Івана Корсака. Присвячена письменникові, який з 1900 року жив у місті Радивилів, тоді – Радзивилів, хоч сам Модест писав його як Радзивілов. Модест Пилипович працював у Радивилові залізничним лікарем, що дозволяло йому часто їздити поїздами не тільки до Здолбунова, але й до Києва. Налагодив там творчі контакти з письменниками, українськими громадськими діячами.  Товаришував з Лесею Українкою, брав участь у її лікуванні в селі Колодяжне на Волині, де поетеса жила.

У радивилівський період життя, який орієнтовно продовжувався до 1912 року, підготував до друку і випустив свою першу книжку “Оповідання” (1907), у якій знаходимо чимало мотивів, навіяних особливостями життя в прикордонному Радивилові. На нашому сайті вже були опубліковані такі матеріали про М.Левицького і з його творчістю пов’язані: «Модест Левицький. Ніобея. Оповідання», «Радивилівець Модест у долі Лариси Косач – Лесі Українки», «Радивилівський письменник, чию могилу хотіли знищити», «Тарас Шевченко в Радивилові – 100 літ тому» та інші.

Документальна повість «Тиха правда Модеста Левицького» суттєво доповнює і поглиблює цей цикл літературно-краєзнавчих матеріалів (повість додана як окремий файл у форматі doc).

Ще факт: у Радивилові ім’я Модеста Левицького носить одна з вулиць.

  • Скачати:

http://www.radyvyliv.info/wp-content/uploads/2015/02/Tiha_pravda_Modesta_Levickogo_.doc

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...