Тканий одяг з Радивилова – у Верховній Раді

Цікавий захід відбувся у Верховній Раді, де розгорнуто експозицію «Відроджене втрачене». Виставка демонструє історичні українські костюми, відтворені дослідниками, майстринями й науковцями ГО «Центр дослідження і відродження Волині». Етнологи центру ретельно вивчили матеріали Рівненського і Волинського обласних краєзнавчих музеїв, столичного Музею декоративно-прикладного мистецтва, Національного музею народної архітектури та побуту «Пирогів», музею Івана Гончара, Дубенського краєзнавчого музею та матеріали з приватних колекцій, щоб повністю відтворити історичні українські костюми Волині.

Наші науковці, дослідники й майстри ніби звітують за десятиріччя плідної копіткої праці. На основі ґрунтовного вивчення наукових досліджень і фондів провідних українських музеїв реконструювали й відтворили понад півсотні українських костюмів XIX—XX століть, повідомляє прес-служба ВР.

В експозиції представлено легендарний серпанковий одяг, оспіваний класиками української літератури, технологію виготовлення якого, як вважали, було повністю втрачено понад 100 років тому. Таке вбрання характеризується легкістю і м’якістю. У давнину серпанок у найкращих майстринь замовляли представники знаті. Мати серпанковий одяг було мрією кожної жінки.

Усі костюми та елементи одягу, представлені на виставці, зіткані вручну на старовинних верстатах у майстерні ручного ткацтва ГО «Центр дослідження і відродження Волині»  з міста Радивилів Рівненської області. У залі майстрині на ткацькому верстаті можуть продемонструвати магічний процес створення тканих виробів.

За публікацією сайту:
https://ukurier.gov.ua/uk/articles/vishivanka-ce-zruchno-j-stilno-ce-po-ukrayinskomu/p/

Радивилівський серпанок

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.