То хто ж перешкоджає виборчому праву?

На 27 березня у шістьох ОТГ Рівненщини призначені проміжні та повторні вибори депутатів місцевих рад. Згідно з рішенням ЦВК, виборчий процес мав розпочатися 5 лютого. Однак вони вкотре можуть не відбутися через відсутність фінансування. Згідно з Виборчим кодексом витрати на підготовку і проведення повторних і проміжних виборів депутатів місцевих рад здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, але рішення про фінансування необхідної кількості голосів не набирає.

Для прикладу, у Крупецькій ОТГ обраного депутата ще в 2020 році призначили старостою. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» поєднувати діяльність депутата і старости не можна, тому мандат депутата довелося скласти. Територіальна виборча комісія призначила проміжні вибори і звернулася до сільської ради за фінансуванням. Після відмови вибори визнавали такими, що не відбулися, і призначалися повторно.

Голова Крупецькій ОТГ розповідає, що на організацію виборчого процесу просили близько 330 тисяч гривень. Зараз ця сума може бути навіть більшою, через підвищення мінімальної заробітної плати.

«Ми зобов’язані багато чого робити, але на все грошей не вистачає. При такій ціні газу, дров, брикету, світла віддати 330 тисяч, щоб обрати депутата?.. То він має бути безцінний. Що він має зробити на своєму окрузі за каденцію?» – розповідає голова ОТГ Мошкун Віталій.

Така ж ситуація склалася у Козинській громаді. Там потрібно дообрати двох депутатів, які склали повноваження, аби стати старостами.

«У нас не вистачає коштів на захищені статті, на оплату праці. Тому депутати не виділяють таких коштів. На вибори треба близько 350 тисяч гривень. Поки такої можливості немає. А кворум є, депутатів вистачає», – висловлює думку голова Козинської ОТГ Школяр Іван.

Згідно з постановою ЦВК, фінансування проміжних та повторних місцевих виборів на Рівненщині не здійснюють Вирівська сільська рада Сарненського району, Великомежиріцька сільська рада Рівненського району, Козинська і Крупецька сільські ради Дубенського району.

Центральна виборча комісія вбачає в таких діях перешкоджання здійсненню виборчого права. Через це звернулися до Національної поліції України. У поліції Рівненської області зареєстрували провадження за ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу України – перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача. Розслідування триває.

(«ЧаРівне»).

Козин - центр сільської територіальної громади

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.