Традиційний “Діалог двох культур” у Кременці

Шістнадцятий Міжнародний літературно-мистецький форум «Діалог двох культур», присвячений 212-й річниці від народження Юліуша Словацького, стартував в українському місті його народження – Кременці, а завершився – у Варшаві.

У Кременці традиційно урочини розпочалися покладанням квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, святкової меси в костелі святого Станіслава, де є горельєф Юліуша Словацького, та вштанування пам’яті його матері, Саломеї Словацької з Янушевських, біля її могили на Туницькому цвинтарі.

У святкуванні брала участь делегація з Польщі – науковці, письменники, дипломати. Окрім місцевих гостей та запрошених – були консул Генерального консульства РП в Луцьку Тереза Хрущ, академік НАН України, професор Ростислава Радишевський, голова Спілки письменників Польщі Малгожата Пєкарська (Варшава), представник ректорату одного з вузів Кшиштоф Шеблі, письменник Маріуш Ольбромський. Традиційно вітала гостей Тамара Сеніна, директор музею Ю.Словацького в Кременці, співорганізатор «Діалогу».

У Кременці пройшла наукова частина форуму. Були організовані виставки «Пам’яті кременецького художника Ніла Зварунчика» (організатор — музей Словацького); «Стародавні рукописи 17-18 століть (із фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею) та мистецтво Польщі (із фондів Тернопільського художнього музею)».

Завершення цьогорічного українсько-польського форуму “Діалог двох культур” було у Варшаві. Тут провели наукові сесії “Юліуш Словацький очима сучасників” та “Ципріан Норвід і його зв’язки з українською школою романтизму” (до 200-річчя народження). “Діалог”продовжили у палацовому комплексі музею Романтизму в Опіногурі, родинному гнізді відомого польського поета-романтика — Зиґмунта Красінського. Кожен день “Діалогу” завершувався шопенівським концертом. (Кременець. City).

Кременець, пам'ятник Ю.Словацькому

Біля пам’ятника Ю.Словацькому в Кременці.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.