Творці інформаційного поля району

Радивилівці черпають тутешні новини головним чином із газет, серед яких у районі провідну позицію за кількістю передплатників посідає “Прапор перемоги” (Радивилів), а ще — з районного проводового радіо, з сайтів Радивилівської, Крупецької та Козинської ОТГ, Радивилівської РДА, деяких загальноосвітніх навчальних закладів і професійного ліцею, Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах у селі Пляшева, Радивилівського благочиння УПЦ КП.

Є і новинні сайти Радивилова, серед яких користується інтересом Інтернет-видання Радивилів.іпfо зі щоденним переглядом від 500 до 1200 відвідувачів. Свого роду засобами масової інформації стали й соціальні Інтернет-мережі. Наприклад, у групі “Радивилів – RаdуvуІiv” на Фейсбуці вже зареєст­ровано понад 3400 чоловік. Публікації на історичні теми з’являються на сторінках груп “На межі Волині і Галичини”, “Радивилів і наш край”.

Отож-бо сьогодні до поширення інформації причетні не тільки журналісти, а й люди інших професій, які займаються підготовкою до тиражування газетних номерів, готують випуски радіо чи наповнюють актуальними матеріалами сайти, знімають інформаційні відеосюжети для Ютуб. І всі ці люди можуть вважати День журналіста, який відзначається 6 червня, і своїм святом. Адже не раз було сказано: журналістика – не стільки професія, скільки життєве покликання, потяг душі. Як з примусу не станеш письменником, так і без натхнення, без душевного пориву не станеш справжнім журналістом. Своєю працею творці засобів масової інформації роблять вагомий внесок у формування громадської думки.

У Національній спілці журналістів України є не тільки журналісти за дипломом, але й вчителі, бібліотекарі, юристи, культпрацівники.

Серед найбільш досвідчених журналістів і блогерів Радивилівщини – Антон Лісничий, 1934 року народження, Володимир Ящук, Віктор Свідницький, Лідія Польова, Василь Ярмусь, Володимир Гуща, Людмила Грановська, Володимир Серафимов, Іван Барабаш… Серед найстарших активних авторів районки – кандидат медичних наук Іван Йосипович Дурда, 1927 року народження, Максим Юхимович Будько, 1932 року народження, Євген Петрович Гудима, 1941 року народження. Районну раду очолює журналіст за освітою Володимир Кондик. У РДА працює журналіст за освітою Вадим Табакера, у райраді – член НСЖУ Анатолій Тимошейко.

Свято – День журналіста було встановлене 25 травня 1994 року Указом Президента України на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з’їзду редакторів газет і журналів. А дата для святкування була вибрана ось чому: саме в цей день у Брюсселі Національна спілка журналістів України, переважною більшістю голосів, була прийнята до лав Міжнародної федерації журналістів – найбільшої в світі організації професійних працівників ЗМІ.

З нагоди професійного свята РЕДАКЦІЯ ГАЗЕТИ “ПРАПОР ПЕРЕМОГИ” бажає вам, шановні журналісти, творці ЗМІ Радивилівського району, творчих успіхів, реалізації задумів і планів.

(“Прапор перемоги», 1 червня 2018 р.).

Видання Радивилів.info приєднується до цих привітань.

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.