Творці інформаційного поля Радивилівщини

Радивилівці черпають потрібну їм інформацію з телебачення, радіопередач, Інтернету, газет. Оскільки популярне нині серед слухачів FM-радіо приймається в Радивилові тільки від радіоредакцій у Львові («FM-Галичина», «Львівське радіо») та Києві, то дізнатися радивилівські новини можна хіба що з соцмереж або місцевих газет. Серед газет у районі традиційно провідну позицію за кількістю передплатників посідає “Наш Прапор Перемоги” (Радивилів), а ще мають певне значення районне проводове радіо, сайти Радивилівської, Крупецької, Козинської, Бугаївської ОТГ, Радивилівської РДА, деяких загальноосвітніх навчальних закладів і професійного ліцею, Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах у селі Пляшева, сторінки організацій і установ у Фейсбуці.

Є і новинні сайти Радивилова, серед яких користується інтересом Інтернет-видання Радивилів.іпfо (зі щоденним переглядом від 500 до 1000 відвідувачів). Свого роду засобами масової інформації стали й групи у Фейсбуці – “Радивилів – RаdуvуІiv” (у ній зареєст­ровано понад 7500 чоловік), “На межі Волині і Галичини”, “Радивилів і наш край” тощо.

Отож-бо сьогодні до поширення інформації причетні не тільки журналісти, а й люди інших професій, які займаються підготовкою до тиражування газетних номерів, готують випуски радіо чи наповнюють актуальними матеріалами сайти, знімають інформаційні відеосюжети для Ютуб. І всі ці люди можуть вважати День журналіста, який відзначається 6 червня, і своїм святом. Адже не раз було сказано: журналістика – не стільки професія, скільки життєве покликання, потяг душі. Як з примусу не станеш письменником, так і без натхнення, без душевного пориву не станеш справжнім журналістом. Своєю працею творці засобів масової інформації роблять вагомий внесок у формування громадської думки.

У Національній спілці журналістів України є не тільки журналісти за дипломом, але й вчителі, бібліотекарі, юристи, культпрацівники.

Серед найбільш досвідчених журналістів і блогерів Радивилівщини – колишні редактори районної газети Антон Лісничий, Володимир Ящук, головний редактор літературно-краєзнавчого журналу «Погорина» (Рівне), вчителька Радивилівської школи-ліцею, член Національної спілки письменників України Галина Гнатюк, редактор нашої газети Віктор Свідніцький, редактор проводового радіо Людмила Грановська, педагог і поет Василь Ярмусь, працівниця Радивилівської міськради Наталія Янчин, колишній завідувач відділу редакції Євген Белей… Районну раду очолює журналіст за освітою Володимир Кондик, а керує справами ради член Національної спілки журналістів України Анатолій Тимошейко. Своїми цікавими публікаціями, фоторепортажами в місцевих засобах масової інформації (у тому числі в соцмережах) не раз заявляли про себе Юрій Арламовський, Віра Бохонко, Наталія Андріюк, Іван Барабаш, Ліна Михайлова, Олексій Кухарук, Надія Мельник, Наталія Петручек, Тетяна Сірко, Мар’яна Мілохіна, Володимир Гуща, Світлана Скруха, Людмила Антонюк та інші.

Цікаво, що радивилівська школа журналістики, заснована на досвіді попередніх поколінь, дозволила багатьом талановитим людям шукати свій шлях в інших регіонах, у виданнях, розрахованих на більшу аудиторію. Серед вихідців із Радивилівщини – Дмитро Чобіт (писав у районку, працюючи в нашій спортшколі, нині – автор багатьох історико-краєзнавчих і публіцистичних книг, член НСПУ), Ангеліна Оборіна (стала громадським діячем у Львові, випустила декілька збірок поезій), Тарас-Андрій Багнюк (працював у київській газеті «Урядовий кур’єр», видав книгу публіцистики), Степан Родич (очолював Волинську організацію Спілки журналістів), Тетяна Кожан, Валентина Настіна (перейшли працювати в Рівне)…

До речі, починати з заміток у газету і доростати до власних книг – це досить характерне для творчих, наполегливих людей. Авторами художніх і краєзнавчих книг стали радивилівці Галина Гнатюк, Володимир Ящук, Василь Ярмусь, Надія Мельник, Раїса Хомяк, Наталія Кухарук, Марія Федорович, Світлана Скруха, Георгій Лотоцький, Олег Слонецький.

Свято – День журналіста було встановлене 25 травня 1994 року Указом Президента України на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з’їзду редакторів газет і журналів. А дата для святкування була вибрана ось чому: саме в цей день у Брюсселі Національна спілка журналістів України, переважною більшістю голосів, була прийнята до лав Міжнародної федерації журналістів – найбільшої в світі організації професійних працівників ЗМІ.

Редакція газети. (“Наш Прапор Перемоги”, 5.06.2020).

З нагоди професійного свята видання Радивилів.info, приєднуючись до хороших слів районки, бажає всім журналістам, творцям засобів масової інформації, літераторам, блогерам Радивилівського району творчих успіхів, реалізації задумів і планів.

Интернет, Інтернет

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.