У будинку графині планують відкрити кінотеатр

У місті Дубні, що має близько 38 тисяч жителів, немає жодного кінотеатру. Міська влада планує цю ситуацію змінити, відкривши міні-кінотеатр у будівлі графині Шувалової, що на вулиці Михайла Грушевського.

Будівля графині Шувалової була споруджена наприкінці ХІХ- на початку ХХ століття. Донедавна там був профліцей, проте останніх три роки споруда, яка перебуває на балансі Державного історико-культурного заповідника Дубна і є пам’яткою архітектури місцевого значення, порожніє.

Заповідник, який підпорядковується обласній раді, не має коштів на утримання споруди, так само з обласного бюджету нічого не виділяють на ремонт та утримання.  Натомість Дубенська міська рада готова витратити гроші.

З проханням передати стару будівлю, площею понад 900 «квадратів», з власності територіальної громади області у власність міста звернулася до депутатів комунальної комісії заступниця міського голови Дубна Ольга Ляшенко.

-Упродовж п’яти місяців у приміщенні було кілька пожеж, – зазначила п.Ляшенко. – Дерев’яне перекриття цієї двоповерхової будівлі практично зруйноване. Оскільки місто не є балансоутримувачем споруди, відповідно до бюджетного кодексу воно не може витрачати кошти міського бюджету на ремонт та утримання цього об’єкту. А так історично склалося, що Дубно не має жодного кінотеатру. І ми вже виготовили проектно-кошторисну документацію, щоб у будинку графині Шувалої зробити центр для молоді, з міні-кінотеатром.

Директор заповідника Леонід Кічатий зазначив, що не заперечує, аби історична будівля перейшла у власність Дубна. Проте обласні депутати остаточно вирішуватимуть це питання на наступній сесії, що буде у серпні чи в вересні.

Торік, до слова, облрада передала Дубну будівлю Великої синагоги. За кошти міського бюджету вже встигли перекрити споруду, аби її не підтоплювало, також міськрада за 200 тис. грн. замовила проектно-кошторисну документацію на реконструкцію синагоги з елементами реставрації. (“Рівне вечірнє”).

Дубно, Дім графині, Шувалова

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.