У Крупці – по-крупному. Фоторепортаж

Статистичні зведення і оперативна інформація Радивилівського районного управління агропромислового розвитку щодо врожайності зернових і їх валового збору – оптимістичні. А як воно насправді проходить хлібозбирання на Радивилівщині? Як сказали в уже згаданому райуправлінні, найкраще воно організоване в агрокорпорації «Крупець» (головний офіс розташований у селі Крупець поблизу Радивилова).

Того дня потужний збиральний комплекс господарства працював на 240-гектарному пшеничному полі між селами Гоноратка і Боратин. Шість висококлас­них комбайнів борознили поле. Комбайнери В.М.Щербатюк, В.С.Парійчук, В.М.Чучман, В.Д.Мирончук, В.П.Хмарук, Р.В.Гонтар (на знімку) не просто впев­нено керували сучасною технікою, а намагалися якнайпродуктивніше її експлуатувати. Зацікав­лені більше намолотити збіжжя, адже від цього залежить їх винагорода. Загалом за світловий день кожен впорує по 30 – 35 гектарів, намолочує до 130 – 140 тонн зерна. Великогабаритні автівки і трактори відвозили його на комбікормовий завод, що в Крупці. Збиральний комплекс працював злагоджено і динамічно. До речі, тут же, обіч поля, чергував пожежний авто­мобіль і трактор з широкооборотним плугом – на випадок загорання.

Поцікавився в агро­нома комбікормового за­воду Ю.Г.Семенюка хо­дом жнив і врожайністю колосових.

-Небагато уже за­лишилося зібрати на цьо­му полі і ще маємо 70 гектарів пшениці на Заміщині, – розповів Юрій Георгійович. – Всього пшеницю вирощували на 1,5 тисячі гектарів, се­редня її врожайність – 80 центнерів на круг. Ячмінь видав по 71 центнеру, а площа його складала 900 га. Високоврожайними були цього року сорти пшениці «мулан» – 87 центнерів, «акратос» – 85 цнт, ячменю «себастьян» – 85 центнерів з гектара.

Затим у фірмі збиратимуть сою і куку­рудзу, які вирощували відповідно на 1700 і 2050 гектарах.

Щодня комбайнери намолочували до тисячі тонн збіжжя. Все воно доставлялося на збері­гання на елеватор агрокорпорації, що в Крупці.

Працівники виробничо-вимірювальної лабора­торії комбікормового за­воду Г.І.Орищина і О.В. Богун (на знімку) досліджували його якість і в разі потреби виробляли рекомендації щодо доведення його до певних кондицій, скажі­мо, видалення щуплих зерен, просушування то­що. Серед тих, хто задіяний на цих роботах, – оператор В.В.Пастух (на фото він з елект­риком В.С.Додем).

Агрокорпорація з року в рік нарощує виробниц­тво зерна. Звісно, постало питання розширення по­тужностей для його збе­рігання. Тож у Крупці пов­ним ходом триває будівництво другої лінії елева­тора СФГ «Крупецьагроптиця». Як видно зі знім­ка, уже виконано чималий обсяг робіт. Зда­ча цього об’єкта в експ­луатацію дозволить до­датково закладати 10 ти­сяч тонн зерна разового зберігання, що в кінцево­му підсумку дозволить підвищити ефективність сільгоспвиробництва, дасть поштовх для подальшого його розвитку. А це озна­чає, що поля і надалі ко­лоситимуться і радувати­муть високими врожаями. Буде хліб – буде держава.

Ще на знімках: завідуючий виробництвом комбікормового заводу М.К.Загоруйко і бригадир організації-підрядника А.І.Онищак обго­ворюють хід будівництва другої лінії елеватора; механік відділку №1 О.В.Слійник, механізатор Я.В.Чучман і головний агроном комбікормого заводу Ю.Г.Семенюк.

Василь Семеренко. Фото автора.

На головній сторінці – фото організації “ВИДИВО” із жнив в агрокорпорації “Крупець”.

Крупець, Радивилівський районКрупець, Радивилівський районКрупець, Радивилівський районКрупець, Радивилівський районКрупець, Радивилівський район

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.