У Крупці – по-крупному. Фоторепортаж
Статистичні зведення і оперативна інформація Радивилівського районного управління агропромислового розвитку щодо врожайності зернових і їх валового збору – оптимістичні. А як воно насправді проходить хлібозбирання на Радивилівщині? Як сказали в уже згаданому райуправлінні, найкраще воно організоване в агрокорпорації «Крупець» (головний офіс розташований у селі Крупець поблизу Радивилова).
Того дня потужний збиральний комплекс господарства працював на 240-гектарному пшеничному полі між селами Гоноратка і Боратин. Шість висококласних комбайнів борознили поле. Комбайнери В.М.Щербатюк, В.С.Парійчук, В.М.Чучман, В.Д.Мирончук, В.П.Хмарук, Р.В.Гонтар (на знімку) не просто впевнено керували сучасною технікою, а намагалися якнайпродуктивніше її експлуатувати. Зацікавлені більше намолотити збіжжя, адже від цього залежить їх винагорода. Загалом за світловий день кожен впорує по 30 – 35 гектарів, намолочує до 130 – 140 тонн зерна. Великогабаритні автівки і трактори відвозили його на комбікормовий завод, що в Крупці. Збиральний комплекс працював злагоджено і динамічно. До речі, тут же, обіч поля, чергував пожежний автомобіль і трактор з широкооборотним плугом – на випадок загорання.
Поцікавився в агронома комбікормового заводу Ю.Г.Семенюка ходом жнив і врожайністю колосових.
-Небагато уже залишилося зібрати на цьому полі і ще маємо 70 гектарів пшениці на Заміщині, – розповів Юрій Георгійович. – Всього пшеницю вирощували на 1,5 тисячі гектарів, середня її врожайність – 80 центнерів на круг. Ячмінь видав по 71 центнеру, а площа його складала 900 га. Високоврожайними були цього року сорти пшениці «мулан» – 87 центнерів, «акратос» – 85 цнт, ячменю «себастьян» – 85 центнерів з гектара.
Затим у фірмі збиратимуть сою і кукурудзу, які вирощували відповідно на 1700 і 2050 гектарах.
Щодня комбайнери намолочували до тисячі тонн збіжжя. Все воно доставлялося на зберігання на елеватор агрокорпорації, що в Крупці.
Працівники виробничо-вимірювальної лабораторії комбікормового заводу Г.І.Орищина і О.В. Богун (на знімку) досліджували його якість і в разі потреби виробляли рекомендації щодо доведення його до певних кондицій, скажімо, видалення щуплих зерен, просушування тощо. Серед тих, хто задіяний на цих роботах, – оператор В.В.Пастух (на фото він з електриком В.С.Додем).
Агрокорпорація з року в рік нарощує виробництво зерна. Звісно, постало питання розширення потужностей для його зберігання. Тож у Крупці повним ходом триває будівництво другої лінії елеватора СФГ «Крупецьагроптиця». Як видно зі знімка, уже виконано чималий обсяг робіт. Здача цього об’єкта в експлуатацію дозволить додатково закладати 10 тисяч тонн зерна разового зберігання, що в кінцевому підсумку дозволить підвищити ефективність сільгоспвиробництва, дасть поштовх для подальшого його розвитку. А це означає, що поля і надалі колоситимуться і радуватимуть високими врожаями. Буде хліб – буде держава.
Ще на знімках: завідуючий виробництвом комбікормового заводу М.К.Загоруйко і бригадир організації-підрядника А.І.Онищак обговорюють хід будівництва другої лінії елеватора; механік відділку №1 О.В.Слійник, механізатор Я.В.Чучман і головний агроном комбікормого заводу Ю.Г.Семенюк.
Василь Семеренко. Фото автора.
На головній сторінці – фото організації “ВИДИВО” із жнив в агрокорпорації “Крупець”.