На Радивилівщині теж дві біди – дурники і дороги

Відому фразу про те, що в Росії дві біди – дурники і дороги, найчастіше приписують українцеві Миколі Гоголю. Якщо це так, то мав він на увазі й Україну, адже значна її частина входила до царської імперії. Багато води збігло відтоді в наших ріках. І що ж змінилося? На недавній колегії Радивилівської райдержадміністрації розглянуто питання «Про стан утримання доріг загального користування і комунальної власності району та про готовність дорожніх служб до роботи в складних зимових умовах». Питання архіважливе і, сподіваємося, зацікавить багатьох наших читачів, адже йдеться про чимало населених пунктів району. У викладі подамо найважливіші факти, які були опубліковані в районній газеті «Прапор перемоги» (доповідав заступник голови райдержадміністрації Віктор Гетьман).

Загальна протяжність вулиць та доріг комунальної власності Радивилівського району станом на 01.01.2013 року складає майже 323 км, з них з твердим покриттям – 210 км, в тому числі: асфальтобетонним – 65,9 км, щебеневим – 92,9 км, бруківкою – 51,6 км. Протяжність ґрунтових доріг складає близько 113 км. Загальна протяжність комунальних доріг у Радивилові становить – 53,75 км, з них 29,86 км – з твердим покриттям. У Радивилові за кошти субвенції з державного бюджету проведено ямкові ремонти вулиць на 164,8 тис. грн., завершено капітальний ремонт вулиці Кременецької загальною кошторисною вартістю 565,8 тис. грн.

За кошти міської ради проведено капремонт вулиць Панаса Мирного (350 тис. грн.), С.Ковпака (180 тис.), І.Мазепи (180 тис.). Загалом у поточному році на ремонт міських комунальних доріг планується освоїти 3137,4 тис. грн. коштів субвенції з державного бюджету. Через необхідність проведення тендерних процедур – по місту не розпочато роботи: з капітального ремонту вулиць 24 Серпня та П.Стрижака (2133 тис. грн.), з поточних ремонтів – вул.Тихої (425 тис. грн.), Паркової (413 тис. грн.), замовник робіт – міська рада. На ремонти сільських комунальних доріг району виділено державних субвенцій 4 млн. 69 тис. грн. У сільській місцевості завершено поточні ремонтні роботи по вул. Польовій у Гранівці (91,7 тис. грн.), Шкільній – с.Пустоіванне (93,3 тис.), Зеленій – с.Карпилівка (89,4 тис.), Зеленій – с.Станіслави (76,8 тис.), Набережній – с.Теслугів (90,8 тис.), Шкільній – с.Хотин (88,9 тис.), Зеленій – с.Копані (83,4 тис.), Тихій – с.Гайки (76,8 тис.), Набережній – с.Башарівка (41,4 тис.), провулку Короткий в с.Гоноратці (88,8 тис.), виконавець робіт «Млинівбуд», вул. Б.Хмельницького – с.Острів (35 тис.), М.Кривоноса – с.Солонів (36,2 тис.), виконавець робіт ДП «Радивилівський райавтодор». В цілому освоєно 892,5 тис. грн.

Проведено капітальний ремонт вул. Довгої у Крупці (412,7 тис.), виконавець робі ТзОВ «Ожидівський асфальтно-бетонний завод», вул. Т.Шевченка у Михайлівці (214,3 тис.), вул. 1 Травня у Козині (618,4), виконавець «Рівнешляхбуд», вул. Березина у Бугаївці (283,3 тис.), вул. Дубовицької у Жовтневому (223,1 тис.), вул. Молодіжної у Пасіках (343,5 тис.), виконавець «Магістраль».

В цілому освоєно 2095,3 тис. грн. На даний час проводяться роботи з капітального ремонту вул. Героїв у Дружбі, виконавець «Магістраль». Залишилось провести роботи: з капітального ремонту вул. Шкільної в Іващуках (160 тис.), вул. Волиці у Пляшевій (600 тис.); з поточного ремонту – вул. О.Довбуша у Балках (99 тис.), вул. Набережної у Сестрятині (94 тис.), вул. Й.Петлюка у Немирівці (92 тис.), вул. Зеленої у Рідкові (83 тис.), вул. Зарічної у Перенятині (42 тис.).

Крім того, із спеціального фонду обласного бюджету у 2013 році для ремонту доріг комунальної власності в районі виділено 1.394,9 тис. грн., з яких на даний час освоєно 450,1 тис. А саме – проведено поточні ремонти: вул. Б.Хмельницького в Острові (30 тис.), вул. Лугової в Сестрятині (90,1 тис.), вул. Набережної у Пустоіванному (90,0 тис.), вул. Лесі Українки у Гайках (80,0 тис.), вул. Польової у Коритному (40 тис.), вул. Садової у Пляшівці (50,0 тис.), вул. Балки у Балках (99 тис.), вул. Гірської у Підлипках (99 тис.), вул. Нижньої у Немирівці (89 тис.), виконавець робіт ДП «Радивилівський райавтодор». Залишилось провести роботи: з капітального ремонту вул. І.Франка у Радивилові (654 тис. грн.); з поточного ремонту вул. Київської у Михайлівці (70 тис.), вул. Лесі Українки у Гайках-Ситенських (79 тис.), вул. О.Довбуша (79 тис.) і вул. Я.Галана у Радивилові (79 тис.). Станом на 1 жовтня в Радивилівському районі не розпочато роботи з проведення паспортизації вулиць і доріг комунальної власності. Тому виконавчим комітетам міської та сільських рад району при формуванні бюджетів на 2014 та наступні роки слід передбачити виділення коштів на ці цілі. 31 серпня 2013 року проведено „День контролю” про хід фактичного виконання Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про автомобільні дороги». За підсумками прийнято доручення заступника голови райдержадміністрації та доведено до виконавців. Одне із ключових питань, які піднімались, – утримання в належному стані доріг в населених пунктах району протягом осінньо-зимового періоду 2013-2014 років. Було зобов’язано голів міськсільвиконкомів району укласти угоди з суб’єктами господарської діяльності на очищення доріг в складних зимових умовах. Виконкомами міської та сільських рад району укладено договори з райавтодором ДП «Рівненський облавтодор». Також укладено 7 договорів з іншими місцевими сільськогосподарськими підприємствами. Згідно з укладеним договором із Службою автомобільних доріг у Рівненській області райавтодор виконує роботи щодо ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування району в межах коштів, що виділяються замовником. Загалом райавтодор обслуговує 270,2 км автодоріг, в тому числі по значеннях: територіальних – 40,3 км, обласних – 174,4 км, районних – 55,5 км.

Згідно з планом підготовки до роботи в зимовий період передбачалось виконання заходів загальною вартістю 299 тис. грн. – заготівля протиожеледних матеріалів, підготовка лінійних виробничих приміщень, забезпечення теплим спецодягом працівників організації, ремонт та підготовка спецтехніки. Для пасивної боротьби із сніговими заметами на автодорогах загального користування району у філії заготовлено снігозатримуючі щити – 305 штук. Разом з тим автодороги з покриттям із бруківки, що на обслуговуванні у філії, не відповідають сучасним вимогам з безпеки дорожнього руху і потребують удосконалення покриття.

Особливої уваги потребують покриття на автодорогах Радивилів – Коритне, Пустоіванне – Грядки, Острів – Митниця – (на Лешнів Львівської обл.) – Боратин – Зарічне. У відповідності до міжремонтних термінів служби дорожніх покриттів на автомобільних дорогах України загального користування поліпшення капітальним ремонтом потребують 10 км автодоріг, поточним ремонтом – 15 км. Орієнтовна загальна вартість цих робіт – 27 млн. грн.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.