У Почаєві вже 80 випадків коронавірусу

Влада Кременецького району на Тернопільщині, де розташоване місто Почаїв та Почаївська лавра, проситиме центральну владу запровадити надзвичайний стан через різке зростання захворюваності на коронавірус.

За останню добу в районі зафіксували 27 нових випадків хвороби, а 20 з них у місті Почаїв та передмісті – селищі Старий Почаїв.

Про це повідомив керівник районної державної адміністрації Вячеслав Онишкевич.

“Завершилось позачергове засідання районної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Кременецькій райдержадміністрації. Окрім додаткових обмежувальних заходів на території міста Почаїв та Кременецького району, зважаючи на критичний ріст захворюваності на COVID-19 та протидії поширенню епідемії коронавірусу, вирішили максимально посилити заходи надзвичайної ситуації”, – написав пан Онишкевич.

Комісія вирішила звернутись за допомогою до обласної влади.

“Є різке зростання, в районі вже 110 підтверджених результатів. Якщо за п’ять днів ситуація не зміниться, то звертаємось до області ініціювати процедуру введення надзвичайного стану”, – розповів співрозмовник ВВС News Україна у місцевій владі.

Він визнає, що на місці вже не розуміють, як зупинити спалах, й не мають для цього сил і засобів. А допомога з області та Києва не надходить.

При цьому співрозмовник допускає, що якби в Почаєві провести пів тисячі ПЛР-тестувань на коронавірус у керівників та працівників головних підприємств, то результат багато кого вжахнув би.

З 22 квітня влада району повністю заборонила в’їзд та виїзд мешканців міста Почаїв через спалах коронавірусу у містечку на 8 тисяч людей. Тоді хворих було 43, а сьогодні вже близько 80.

Одним з можливих місць спалаху коронавірусу у місті вважається Почаївська лавра.

Попри заборону влади, Лавра не зачинялась на Вербну неділю та Великдень і приймала на служби сотні вірян.

Про можливий спалах коронавірусу у лаврі стало відомо наприкінці березня, коли молдовські паломники після відвідання лаври захворіли корона вірусною хворобою. Проте лавра це заперечувала.

Зараз відомо про майже десять хворих священнослужителів та членів їхніх родин, які мають стосунок до Почаївської лаври. Частина з них вже лікується в Олександрівській лікарні Києва.

Керівництво лаври тільки 21 квітня закрило святиню для відвідувачів після того, як влада району заблокувала все місто.

Наразі медики не можуть провести тестування на коронавірус серед мешканців Почаївської лаври.

В Києві через спалах коронавірусу закрили Києво-Печерську лавру (див. нижче) та кілька інших монастирів.

https://www.bbc.com/ukrainian/news-52431277?fbclid=IwAR3GPwzwb67ZrVur-v-FA4o7rffxLyBcT6phYchVidZnXfFt005L4Q_-64I

Усі священники, які перебували на території Києво-Печерської Лаври, заразилися коронавірусом. Про це заявив глава інформаційно-просвітницького управління Української православної церкви Московського патріархату митрополит Климент, повідомляє РБК.

За його словами, у Києво-Печерській Лаврі, коронавірусом заразилися усі священики. Також захворіли монахи, викладачі та студенти Київської духовної академії, яка знаходиться на території лаври — загалом близько 150−200 чоловік.

За словами Климента, зараз вже більшість хворих йдуть на поправку. Померли від коронавірусу троє осіб.

«У Києво-Печерській Лаврі вже три тижні діє карантин — його запровадили 5 квітня після виявлення перших хворих. 12 квітня в Олександрівську лікарню Києва був госпіталізований настоятель лаври митрополит Павло. Зараз його вже виписали з лікарні, він здоровий», — сказав Климент.

https://wz.lviv.ua/news/411375-u-kyievo-pecherskii-lavri-koronavirusom-zarazylysia-usi-sviashchennyky?fbclid=IwAR26SzAbcwhMZ9RcDfTgJiYkXT1ZP1JJnvgIPpJf7JI-TvpjzSa5-COa_Qs

На в’їздах у сусідній з Радивилівським – Кременецький район з 27 квітня встановили контрольно-пропускні пункти. Рішення ухвалила в неділю, 26 квітня, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Кременецької РДА.

Така ситуація пов’язана зі збільшенням випадків захворювання на COVID-19 не лише в Почаєві, а й у різних населених пунктах району. У зв’язку з цим прийняли рішення про припинення роботи карантинних постів у місті Почаїв.

Натомість облаштували два контрольно-пропускних пункти на в’їздах у Кременецький район: на дорозі Н-02 зі сторони Радивилівського району та на дорозі М-19 зі сторони Дубенського району Рівненської області.

На них цілодобово нестимуть службу працівники поліції. Основне завдання – проведення профілактично-роз’яснювальної роботи серед учасників дорожнього руху щодо важливості дотримання всіх карантинних обмежень. Правоохоронці також  перевіряють документи та з’ясовують причину приїзду, здійснюють температурний скринінг громадянам.

(depo.ua).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.