У Радивилові вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Радивилів, пам'ятний знак жертвам репресійДень пам’яті жертв політичних репресій, щорічний національний пам’ятний день в Україні, припадає на третю неділю травня. 15 травня жителі Радивилова прийшли до скверу при вулиці Почаївській, до пам’ятного знака героям національно-визвольної боротби і жетвам московсько-сталінських політичних репресій.

Вінок поклали голова Радивилівської районної ради Олександр Пастух і заступник голови Петро Ковальчук. Настоятель розташованої напроти скверу церкви Вознесіння Господнього отець Юрій (Бурліков) провів панахиду і звернувся до присутніх зі словами вдячності за подвиг старших поколінь, які воювали за незалежність України в підпіллі, йшли за свої переконання на каторгу і смерть, та за подвиг тих наших сучасників, які сьогодні захищають незалежність України від нових ворогів. Виступили також Олександр Пастух і громадський активіст Василь Ярмусь.

Слід нагадати, що День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій був встановлений Указом Президента України Леоніда Кучми від 31 жовтня 2000 року. У 2007 році дні пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій було, так би мовити, розведено в часі: День пам’яті жертв голодоморів припадає на четверту суботу листопада, а День пам’яті жертв політичних репресій – на третю неділю травня.

Радивилів Радивилів pamjat-3 pamjat-5 Василь Ярмусь, поет, м.Радивилів

Фото Володимира Ящука.

ДИВ.: Із криниці печалі. Радивилівщина

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.