У Радивилові вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Щороку, у четверту суботу листопада, в Україні проводиться День пам’яті жертв Голодомору, який був інспірованим з Москви актом геноциду українського народу. Від штучного голоду, заохоченого тоталітарним режимом СРСР, мученицькою смертю загинули мільйони наших співвітчизників. Ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років і масових штучних голодів 1921 – 1923 і 1946 – 1947 років.

З нагоди скорботної дати в Радивилові відбулись панахида та покладання квітів до пам’ятного знака жертвам Голодоморів та політичних репресій (розгалуження вулиць Почаївської і Садової).

Присутні запалили свічі та лампадки на знак співчуття за невинно замордованими внаслідок штучного масового голоду, влаштованого тоталітарною владою на території України. Учасники жалобного зібрання згадували та молилися за душі жертв геноциду. Традиційно до щорічної акції пам’яті долучилось і керівництво територіальної громади – цього разу міський голова Микола Карапетян, його заступник Олександр Пастух, секретар міськради Інна Герасимчук.

Під час поминального богослужіння, яке звершував настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Православної Церкви України о. Тарас (Сухожак), присутні згадали про жахливі події, які ніколи не мають повторитися. Голодомор був викликаний цілеспрямованими заходами більшовицької влади, спрямованими на фізичне знищення «буржуазного» українського селянства, на придушення будь-якого спротиву українців та національно-визвольного руху. Проводилася блокада сіл і цілих районів, де від голоду масово гинули люди.

Жителів громади закликали взяти участь разом із тисячами українців у щорічній акції «Запали свічку пам’яті». Полум’я свіч у вікні кожної оселі є тим символічним нагадуванням, що жах Голодоморів не повинен забуватися нами. Щоб ніколи знову не повторитися. (За інформацією зі сторінки Радивилівської громади в соцмережі).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.