У сусідів – екологічне лихо

Броди, нечистоти в річціУ місті Броди виникла загроза екологічного лиха, спричинена зупинкою очисних споруд.

Про це заявляє громадська організація «Люстрація та чесність» у своєму зверненні на адресу начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Романа Дасюка.

Як ідеться у зверненні, впродовж більш ніж чотирьох останніх місяців (від листопада 2014 року) не працюють очисні споруди в м. Бродах. Унаслідок зупинки обладнання всі нечистоти з міської каналізації стікають у річку. Це призвело, без перебільшення, до екологічного лиха, яке зачепило не тільки районний центр, а й довколишні села.

 «Реагуючи на численні скарги жителів кількох сіл Бродівщини, 17 березня 2015 року активісти нашої організації обстежили місця, де нечистоти із каналізації безперешкодно потрапляють у водойми. Ми зафіксували, що річка Суховілка, яка протікає через природний заказник «Кемпа», що за 1-2 км від міста Бродів, повна каналізаційних нечистот. У селі Лагодів, де річка Суховілка впадає в річку Бовдурку, видно, як мутні, повні каналізаційних викидів води Суховілки змішуються з чистими водами Бовдурки і течуть через село Берлин. Біля мостів у селі Лагодові стоїть нестерпний сморід, ядучі випари поширюються на все село.

Це лихо стосується не тільки Бродівщини, адже хочемо нагадати, що річка Бовдурка впадає в р. Стир, далі впадає в р. Прип’ять і тече до Дніпра. Тобто наслідки безгосподарності посадовців Бродівської міської ради можуть відчути в кількох областях України.

Варто зазначити, що 18 березня, одразу після того, як активісти нашої організації разом з представниками ЗМІ обстежили згадані об’єкти, Бродівський водоканал відновив роботу очисних споруд, однак не усунуто наслідки безгосподарності та не покарано винних. Як відомо, такі дії є порушенням статей  44, 70, 95 Водного кодексу України й тягнуть за собою відвідальність відповідно до ст. 50 Кодексу України про адміністративні порушення», – йдеться в документі.

ГО «Люстрація та чесність» просить посадовців Державної екологічної інспекції у Львівській області проінспектувати зазначений об’єкт, зафіксувати завдану шкоду та зобов’язати винних усунути порушення вимог природоохоронного законодавства.

“Вголос”, там же – фото Михайла Шишки.

До речі. Стир протікає по межі Радивилівського району. А село Лагодів біля Бродів не раз приваблювало жителів міста Радивилів як хороше місце для проведення відпочинку.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

  1. Липень 5, 2015

    […] служб. Ось і в Радивилів.info у березні була замітка «У сусідів – екологічне лихо» –  про вихід із ладу очисних споруд у Бродах. Хтозна, […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.