У воді виявили перевищення амонію та нітратів

У питній воді на Рівненщині виявлені елементи азотної групи – амоній та нітрати. Про це повідомили на офіційному сайті Центру контролю та профілактики хвороб. Там пояснили, від чого могло статись забруднення води.

Невідповідність питної води за показниками нітратів становить близько 1,5% від загальної кількості проб. За показником амонію — близько 12% від загального числа досліджених зразків. “Вміст у питній воді речовин азотної групи, на кшталт амонію, нітратів та нітритів свідчить про ймовірне органічне забруднення водоносного горизонту. Нітрати та нітрити свідчать про давнє органічне забруднення, а показник амонію – про його свіже надходження”, – зазначено в повідомленні.

Невідповідність гігієнічним нормам у питній воді може свідчити про незадовільне утримання територій: “Мова йде про землі сільськогосподарські та комунального призначення. Можливо, неконтрольоване внесення у них агрохімікатів, внаслідок чого можлива міграція речовин, які забруднюють у водоносні горизонти”.

Де виявили нітрати

Найчастіше зразки питної води не відповідали за показником нітратів:

  • в селах Дружба, Підзамче, Казмірі, Пляшева, Бригадирівка, Крупець Дубенського району,

Перевищення – більш як у півтора раза понад норму гігієнічного показника.

Де виявили амоній

За показником амонію невідповідність у питній воді виявили, зокрема, в:

  • м.Радивилів, с.Крупець Дубенського району.

Як це впливає на організм людини

Під час постійного потрапляння нітратів, нітритів та амонію в організмі людини розвиваються тяжкі захворювання нервової, серцево-судинної та репродуктивної систем. Ці мікроелементи блокують транспортування кисню кров’ю, що спричиняє кисневе голодування тканин організму.

Найчутливішими до дії нітратів є маленькі діти віком до трьох років. У них при споживанні забрудненої нітратами води може розвиватися важке захворювання — водно-нітратна метгемоглобінемія

Клекотів, став

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.