У Житомирі буде вулиця на честь нашого міста

Житомир, карта вулицьЖитомир був адміністративним центром Волинської губернії з 1804 року (до 1925-го), раніше таким центром був Новоград-Волинський (з 1895 року, коли й Радзивилів опинився в складі Російської імперії і був віднесений до Кременецького повіту Волинської губернії). З губернського Житомира через Кременець шлях пролягав до кордону, до Радзивилова (офіційна російськомовна назва «Радзивиловъ»).

З огляду на це на чергових громадських обговореннях  щодо перейменування вулиць, які  відбулися в Житомирі нещодавно і де розглядалося перейменування 4-х топонімічних об’єктів, вулицю Піонерську пропонується перейменувати на на вул. Радзивіловську.

Історик-краєзнавець Григорій Мокрицький виступив з цього приводу з поясненнями. Щоправда, не зовсім зрозуміло, як українською мовою слід відтворювати колишню назву Радивилова – «Радзівілов», чи «Радзивілов», чи «Радзивилів». Якщо триматися «букви закону», то вулицю слід назвати «Радзівіловською», а якщо йти за традицією відтворення цієї назви в україномовних публікаціях – «Радзивилівською».

Під час обговорення громадськість хвилювали питання: скільки коштуватиме перереєстрація квартир.

«Для фізичних осіб питання перейменування вулиць не несе ніяких витрат. Ніхто не примушує міняти паспорти. Ви користуєтеся документами, скільки вважаєте за потрібне. Документи щодо нерухомості не змінюються також. У разі  продажу, дарування та успадкування вносяться зміни в саму назву», – зазначив спеціаліст з цього питання В’ячеслав Дехтієвський.

Про це повідомляють на сайті Житомирської міськради.

 

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.