Українці і поляки спільно вшанують загиблих

У неділю, 26 лютого, відбудуться скорботні заходи біля Меморіалу жертвам цивільного населення, які загинули під час Другої світової війни у 1944 році, у Гуті-Пеняцькій (Бродівський район).

Гута Пеняцька, БрідщинаУ скорботних заходах у Гуті-Пеняцькій, які розпочнуться 26 лютого о 12.00, візьмуть участь керівництво Львівської області й Бродівського району, члени товариства «Гута-Пеняцька», представники польської громади Львівщини, гості з Республіки Польща та мешканці навколишніх населених пунктів. Зокрема, в Гуті-Пеняцькій запланували проведення екуменічної панахиди, громадське віче та покладання квітів. Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

 1. Редактор сказав:

  Як повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації, скорботні заходи відбулися 26 лютого 2017 р. біля Меморіалу жертвам цивільного населення, загиблого під час Другої світової війни в 1944 році в Ґуті Пеняцькій Бродівського району.
  У заходах взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Львівської облради Олександр Ганущин, посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, посол України в Польщі Андрій Дещиця, а також члени товариства “Ґута Пеняцька”, представники польської громади Львівської області, гості з Польщі, жителі навколишніх населених пунктів. Вони поклали квіти до меморіалу і провели віче.
  У виступі на віче Пєкло підкреслив, що третя сторона намагається посварити українців і поляків, тому необхідно докладати всіх зусиль до поліпшення двосторонніх відносин у всіх сферах.
  Священики освятили відновлений меморіал, який в ніч на 10 січня підірвали невідомі зловмисники.
  *** У лютому 1944 року в польському селі Ґута Пеняцька німецькі війська знищили всі 172 будинку і вбили всіх жителів. Врятуватися вдалося лише одному чоловікові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.