Урочиста посвята школярів у козачата в Пляшевій

За традицією, яка  давно склалася у Пляшевській ЗОШ І – ІІІ ст. Радивилівського району, перед Свято-Георгіївським храмом на території Національного заповідника «Поле Берестецької битви» відбулася урочиста посвята в ряди козачат п’ятикласників. До свята також долучилися гості –  п’ятикласники та вчителі  Берестечківської і  Скобелківської шкіл Горохівського району, що на Волині, учні та вчителі шкіл  м.Буська та Козелецької Буського району Львівської області, Сестрятинської школи Радивилівського району,  гості та відвідувачі  Національного історико-меморіального заповідника, працівники музею, парафіяни церкви.  Свято відбулося 14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День  захисника України.

Після закінчення святкового богослужіння перед Георгіївським храмом відбулося урочисте шикування козацьких куренів. Запаливши свічки, присутні у хвилині мовчання схилили голови перед світлою пам’яттю героїв, які віддали  життя у боротьбі за волю України, та поклали квіти до козацької гробниці-усипальниці.

Ведучі свята Сьомак Валентина та Юхимчук Софія розповіли про історію виникнення та традиції вшанування свята Покрови Пресвятої Богородиці українськими козаками. Після цього козачата на чолі з кошовим отаманом Скрухою Богданом склали  урочисту присягу на вірне служіння рідному народові і рідній землі та отримали посвідчення.

Церемонія посвяти завершилася молитвою до Пресвятої Богородиці.  Усі присутні в спільній  молитві просили у  Божої Матері про її заступництво за  рідну Україну та весь наш народ в цей особливо нелегкий час.

Із вітальним словом до учасників дійства звернулися директор заповідника Леонід Галабуз та директор Пляшевської школи Петро Ремесник.

Свято завершилося частуванням  смачним козацьким кулешем, який приготував  козацький кухар Маціюк Олексій Миколайович.

Скруха П.Д., заступник директора школи з виховної роботи, с.Пляшева.

(З пошти Радивилів.info).

pljasheva-1pljasheva-2pljasheva-4zpljasheva-3pljasheva-5pljasheva-6pljasheva-7pljasheva-8pljasheva-9pljasheva-9bpljasheva-9apljasheva-9cpljasheva-9d

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.