У заповіднику “Поле Берестецької битви”. Фоторепортаж з ушанування пам’яті козаків

У Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви» в селі Пляшевій  Радивилівського району 20-22 червня пройшли заходи з ушанування пам’яті козаків і селян, які загинули у битві під Берестечком 1651 року. Програма заходів була приурочена 363-й річниці Берестецької битви і 100-річчю Свято-Георгіївського храму на острові Журавлиха. На урочистості прибули Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ КП Філарет, священнослужителі з Києва і сусідніх областей, численні гості, народні депутати України Олег Ляшко, Олег Тягнибок, Валентин Королюк та інші, а також керівники обласного і районного рівня, письменники, артисти.

20 червня пройшло Богослужіння у Свято-Георгіївському соборі. 21 червня в Рівному відбулася науково-практична конференція, присвячена 100-річчю створення національного духовно-меморіального комплексу «Козацькі могили»: «Свято-Георгіївський собор на «Козацьких могилах»: 100 років духовності та пам’яті українського народу». 22 червня Божественна літургія та Вселенська панахида пройшли за Участю Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, керуючого Рівненською єпархією Української Православної Церкви Київського патріархату, архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона та духовенства Рівненської єпархії УПЦ КП та сусідніх областей.  Урочиста ходадуховенста і мирян пройшла до пам’ятника українським козакам та селянам, відбулося покладання квітів.

На сцені звучали духовна музика і пісні, виступали політики і громадські діячі, зосереджуючи свою увагу на політичній ситуації в Україні та навколо неї, гостро засуджуючи російських неофашистів та пострадянських реваншистів і терористів.

З нагоди чергової річниці Берестецької битви члени туристичного клубу «Карабінчик» (Радивилів) здійснили велосипедний пробіг за маршрутом Радивилів – Бугаївка – Сестрятин – Коритне – Пляшева, а після вшанування пам’яті козаків продовжили машрут через Берестечко на Радивилів.

З Національного заповідника «Поле Берестецької битви» підготував фоторепортаж 

кореспондент «Радивилів.info» 

Володимир ЯЩУК.

Пляшева, заповідник Поле Берестецької битви kozacki2 kozacki3 kozacki4 kozacki5 kozacki6 kozacki7Патріарх Філарет УПЦ КППляшеваkozacki9kozacki9akozacki9b

 

 

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.