Ушанування пам’яті героїв і жертв Другої світової

8 травня – День пам’яті та примирення. День пам’яті та примирення (пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) – пам’ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».

8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» збройних сил нацистської Німеччини, підписаний начальником оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний іще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США було проведено велелюдні святкування.

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, – проголошені присвячені пам’яті жертв цієї війни Дні пам’яті та примирення, що відзначаються 8 та 9 травня.

2015 року вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня. Відтепер в Україні вшанування загиблих розпочинається 8 травня – разом з Європою та світом і продовжується традиційно 9 травня.

У Радивилівській територіальній громаді цьогоріч теж відбудуться пам’ятні заходи. У неділю, 9 травня, з 13.30 – збір біля приміщення Радивилівської міської ради, покладання вінків та квітів до пам’ятників та обелісків героям Другої світової війни. О 14:00 розпочнуться мітинг-реквієм  та поминальне богослужіння на меморіалі Слави (Радивилів). Міськрада запрошує жителів громади та гостей міста долучитися до урочистостей. Звичайно, з огляду на пандемію слід зважати на карантинні обмеження.

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

  1. Валерій сказав:

    Невиліковне нажаль у нас победобєсіє. Другої світової не було б, якби СРСР не почав з Гітлером Європу ділити. Пора вже це усвідомити! Совок однаково винен в тій війні як і Німеччина, а може і більше! Радянські окупанти ніякі не герої і червоні партизани теж. Мародери, розбійники і гвалтівники. Чи як по вашому вони в лісах добували собі їжу? А під час битви за Ковель половину цього сброду розбіглося, бо проти лінійних частин воювати то вам не селян грабувати. А чим закінчився рейд Ковпака в Карпати нагадати? Чому ж його населення не підтримало, якшо він з такими благими намірами йшов?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.