Ушанування подвигу героїчного вертолітника

Сумна і скорботна звістка сколихнула Радивилівщину 24 червня сім років тому: під час проведення антитерористичної операції біля гори Карачун, що поблизу Слов’янська Донецької області, терористами-найманцями був збитий український військовий вертоліт Мі-8. Під командуванням підполковника Андрія Бєлкіна вертоліт саме повертався з блокпоста, на борту перебували фахівці, що встановлювали апаратуру з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир’я в зоні проведення АТО. Андрій Бєлкін став першим військовослужбовцем з Радивилівщини, чиє життя обірвалось через російську агресію на Сході України…

Сьогодні, у роковини героїчної загибелі відважного пілота з шаною та повагою міська громада згадувала подвиг Андрія Бєлкіна, який з раннього дитинства мріяв пов’язати своє життя з авіацією, і за вагомі досягнення у професії поповнив своїм іменем її героїчний фонд, оскільки був першокласним льотчиком. Він прожив коротке, але достойне життя, присвячене службі в Збройних Силах, захистові незалежності України. Це підтверджують і високі нагороди – орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, медалі «За сумлінну службу», «15 років Збройним Силам України», медаль ООН «UNMIL» за участь у миротворчій місії в Ліберії (Африка).

Він загинув у небі над Слов’янськом у червні 2014-го, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, командира вертолітної ланки, підполковника Андрія Бєлкіна Указом Президента України № 599/2014 від 19 липня 2014 року нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

На місці вічного спочинку Андрія Бєлкіна, щоб вшанувати його світлу пам’ять, зібралися керівники Радивилівської територіальної влади, зокрема – заступник міського голови Оолександр Пастух, керуючий справами виконавчого комітету Радивилівської міської ради Сергій Гуща, представники Радивилівського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Могилу загиблого побратима відвідали вертолітники з Бродівської авіаційної військової частини Збройних сил України.

Вдячність за підтримку та вшанування пам’яті присутнім висловила дружина загиблого – Надія Бєлкіна.

Підполковник Андрій Бєлкін (2.07.1977 – 24.06.2014) був родом з Алушти, командував вертолітною ланкою ескадрильї 16-ї окремої бригади армійської авіації. Служив у вертолітному полку в Бродах, проживав із сім’єю в селі Балки біля Радивилова.

Наталія ЯНЧИН.

Радивилів. Могила Андрія Бєлкіна Андрій Бєлкін, Радивилів - Броди

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.