Ушанують пам’ять Олександра Вислоцького

Комплекс заходів для відзначення 120-річчя від дня народження українського громадського і політичного діяча Олександра Вислоцького реалізують на Бродівщині.

Зокрема, 30 березня у Бродівській районній бібліотеці за участю громадськості, учнів і студентства відбудеться відеопрезентація про життя та діяльність видатного діяча. Окрім цього, Олександр Вислоцький, Бродиза словами керівниці апарату Бродівської райдержадміністрації Мар’яни Родін, розроблено цикл радіо- та телепередач, які транслюватиме телерадіокомпанія «Броди» протягом березня – квітня цього року, а в школах пройдуть тематичні уроки.

Про це йшлося на робочій нараді Мар’яни Родін із директором Бродівського історико-краєзнавчого музею Василем Стрільчуком, директором Бродівської РЦБС Вірою Соловій, представниками відділу освіти та відділу культури райдержадміністрації щодо реалізації на Бродівщині комплексу заходів для відзначення 120-річчя від дня народження Олександра Вислоцького.

У рамках відзначення 120-ї річниці народження Олександра Вислоцького за ініціативи керівника музею Василя Стрільчука та фінансової підтримки райдержадміністрації буде виготовлено банерну виставку, присвячену сотникові Січових Стрільців.

Довідка. Вислоцький Олександр Гнатович (30.03.1896 – 06.1941) – відомий український громадський і політичний діяч, сотник Січових Стрільців, посол від УНДО до польського сейму.

Народився на Перемишльщині (тепер територія Польщі). Закінчив Самбірську класичну гімназію, а згодом юридичний факультет Львівського університету.

Учасник Першої світової війни. Потрапив у російський полон. Після повернення включився у національно-визвольну боротьбу 1918-1920 років.

Посол від партії УНДО до польського сейму (1928 – 1930). За політичну діяльність заарештований поляками у 1930 році. Перебував в ув’язненні до 1933 року.

Організатор українського культурного і економічного життя Брідщини 1920-1930-х рр. Керівник повітового товариства «Луг».

Засновник і видавець газети «Брідські вісті» (1936–1937). За активну громадсько-політичну діяльність зазнавав переслідувань зі сторони польських властей. Проживав у селі Гаї-Дітковецькі (це село – поряд із Гаями-Лев’ятинськими, нині Радивилівського району. – Примітка Радивилів.info), а згодом у м.Бродах по вулиці доктора Гольдгабера, 12 (нині вулиця Івана Франка, 12).

Знищений більшовиками в період першої радянської окупації західноукраїнських земель 1939-1941 р.р.

У Бродах на будинку, в якому проживав діяч, встановлено меморіальну дошку.

(«Львівська газета»).

На фото: Гаї-Дітковецькі. Знімок з гори Макітра зробив кореспондент Радивилів.info Володимир Ящук

Hai_Ditk

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

5 коментарів

 1. Марта Федорів сказав:

  Дякую за статтю. Олександер Вислоцький, брат мого діда – Івана Вислоцького.
  Чи є більше інфо про Олександра? В родині знали що в нього був син, а далі в сина було 2-3-є дітей.
  Є інфо?

  • Редактор сказав:

   Це стаття з “Львівської газети”. Можливо, там знають більше.

  • Наталія Вислоцька сказав:

   Доброго дня!!! Випадково натрапила на статтю) Я – правнучка Олександра Вислоцького. Так, в нього був син Богдан (мій дід, вже покійний), а в Богдана – троє дітей: старший Ігор (мій тато), Тарас (вже покійний) і Богданка. В Ігоря – троє дітей і двоє внуків (мої діти), в Тараса – двоє дітей і двоє внуків, а в Богданки – донька.) Так що родина у Вас велика! Батьки мої (Ігор та Галина) живуть в м. Долина на Івано-Франківщині. Тут проживали і дід Богдан і дядько Тарас, де й поховані. Богданка з сім’єю проживає у Ізраїлі (проте тісно спілкуємося, приїжджають в Україну час від часу)…. Про прадіда Олександра знаємо багато, має тато живі записи на плівці з моєю прабабцею, дружиною Олександра, де вона розповідає про нього, про їхнє життя, про ті події, які колись відбувалися… Є статті в газетах, фотографії, є книга, можливо, вона і у Вас є)… Ми колись сім’єю приїжджали у Броди на відкриття меморіальної дошки на будинку, де прадід жив. Я також була… Багато писати)) я є у Фейсбуці, якщо буде цікаво))…

  • Наталія Вислоцька сказав:

   Доброго дня! Ви, виходить, -троюрідна сестра мого тата)) читайте нижче…

 2. Марта Федорів сказав:

  Дякую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.