Успіх юних радивилівських лісівників

У Рівному відбувся Х обласний збір учнівських лісництв «Майбутнє лісу в твоїх руках», у якому взяли участь понад 50 юних лісівникыв – вони представляли 17 учнівських лісництв. Команду Радивилівського району склали вихованці учнівського лісництва комунального закладу «Станція юних натуралістів» Радивилівської районної ради (директор Наталія Налєво) у складі: Мамчура Юрія, Шуст Ірини, учнів Радивилівського НВК «Школа №1 – гімназія» (директор Алла Фаєвська) та Качан Яни, учениці Пляшівської ЗОШ І – ІІІст. (директор Інна Данилішина).

Лісництво учнів, юні лісівникиІніціаторами та організаторами заходу стали обласна станція юних натуралістів, облуправління освіти і науки і облуправління лісового і мисливського господарства.

Після офіційного відкриття збору всі учасники приступили до безпосередньої роботи – оформлення виставки досягнень та звіту про проведену роботу.
Близько трьох годин тривали звіти учнівських лісництв, які розповідали про свою роботу: садіння лісу, вирощування саджанців, збір насіння, проведення пропагандистських кампаній, участь у різноманітних конкурсах, експедиціях, акціях та інше.

Використовуючи мультимедійну презентацію, юні лісівники Радивилівщини розповіли про практичну роботу, науково-дослідницьку та агітаційно-просвітницьку природоохоронну діяльність, впровадження інноваційних технологій вирощування лісових культур, зв’язки з місцевими держлісгоспами та науково-дослідними установами. Ірина Шуст та Яна Качан розповіли, як вихованці учнівського лісництва вирощують з насіння різноманітні деревні і чагарникові породи, які в подальшому використовують для озеленення міста Радивилова та сіл району. Так, біля пам’ятника Тарасу Шевченку було висаджено кущі гібіска сірійського та розовика білого, а на території перед будинком культури, поряд з раніше висадженими деревами катальпи бігнонієподібної цієї весни посадили дерева келейтерії двоякоперистої. А саджанці гледичії триколючкової, клена цукристого, каштана їстівного та тополі корейської були використані для озеленення територій сіл Пляшівка, Коритне, берегів ставків у селах Ситне, Пустоіванне та Зарічне.

Після обіду збір продовжив свою роботу конкурсом-захистом науково-дослідницьких робіт. Від Радивилівщини виступав Юрій Мамчур із своєю роботою «Залежність кількості смоляних ходів сосни звичайної від умов зростання». Приємно відзначити, що робота Юрія викликала неоднозначну реакцію як у членів журі, так юних лісівників, а сам доповідач змушений був відповідати на багато запитань як по самій роботі, так і на запитання з біології рослин.

У підсумку збору наша команда здобула почесне третє місце у загальному заліку та третє місце у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. А юні лісівники Радивилівщини відзначені грамотами та цінними подарунками від обласного управління лісового і мисливського господарства.

Шуст Віталій Вікторович, керівник учнівського лісництва комунального закладу „Станція юних натуралістів”. (За публікацією сайту Радивилівського відділу освіти РДА).

 

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.