Успіх юних радивилівських лісівників
У Рівному відбувся Х обласний збір учнівських лісництв «Майбутнє лісу в твоїх руках», у якому взяли участь понад 50 юних лісівникыв – вони представляли 17 учнівських лісництв. Команду Радивилівського району склали вихованці учнівського лісництва комунального закладу «Станція юних натуралістів» Радивилівської районної ради (директор Наталія Налєво) у складі: Мамчура Юрія, Шуст Ірини, учнів Радивилівського НВК «Школа №1 – гімназія» (директор Алла Фаєвська) та Качан Яни, учениці Пляшівської ЗОШ І – ІІІст. (директор Інна Данилішина).
Ініціаторами та організаторами заходу стали обласна станція юних натуралістів, облуправління освіти і науки і облуправління лісового і мисливського господарства.
Після офіційного відкриття збору всі учасники приступили до безпосередньої роботи – оформлення виставки досягнень та звіту про проведену роботу.
Близько трьох годин тривали звіти учнівських лісництв, які розповідали про свою роботу: садіння лісу, вирощування саджанців, збір насіння, проведення пропагандистських кампаній, участь у різноманітних конкурсах, експедиціях, акціях та інше.
Використовуючи мультимедійну презентацію, юні лісівники Радивилівщини розповіли про практичну роботу, науково-дослідницьку та агітаційно-просвітницьку природоохоронну діяльність, впровадження інноваційних технологій вирощування лісових культур, зв’язки з місцевими держлісгоспами та науково-дослідними установами. Ірина Шуст та Яна Качан розповіли, як вихованці учнівського лісництва вирощують з насіння різноманітні деревні і чагарникові породи, які в подальшому використовують для озеленення міста Радивилова та сіл району. Так, біля пам’ятника Тарасу Шевченку було висаджено кущі гібіска сірійського та розовика білого, а на території перед будинком культури, поряд з раніше висадженими деревами катальпи бігнонієподібної цієї весни посадили дерева келейтерії двоякоперистої. А саджанці гледичії триколючкової, клена цукристого, каштана їстівного та тополі корейської були використані для озеленення територій сіл Пляшівка, Коритне, берегів ставків у селах Ситне, Пустоіванне та Зарічне.
Після обіду збір продовжив свою роботу конкурсом-захистом науково-дослідницьких робіт. Від Радивилівщини виступав Юрій Мамчур із своєю роботою «Залежність кількості смоляних ходів сосни звичайної від умов зростання». Приємно відзначити, що робота Юрія викликала неоднозначну реакцію як у членів журі, так юних лісівників, а сам доповідач змушений був відповідати на багато запитань як по самій роботі, так і на запитання з біології рослин.
У підсумку збору наша команда здобула почесне третє місце у загальному заліку та третє місце у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. А юні лісівники Радивилівщини відзначені грамотами та цінними подарунками від обласного управління лісового і мисливського господарства.
Шуст Віталій Вікторович, керівник учнівського лісництва комунального закладу „Станція юних натуралістів”. (За публікацією сайту Радивилівського відділу освіти РДА).