Уже влітку в нас почнуть відключати аналогове телебачення

телебачення, ТБВ Україні почнуть відключати аналогове телебачення для переходу на цифрове мовлення у чотири етапи. Рівненщину включили до першого етапу, тож до 15 червня буде припинено передачу аналогового сигналу в нас, а також ще у восьми областях. Решта областей поступово протягом року також перейде на “цифру”. Завершитися цей процес має до 31 грудня 2016-го.

Підприємство “Зеонбуд”, яке забезпечує цифрове покриття по всій країні, звітує про те, що 90 відсотків українців уже можуть приймати цифровий сигнал. Щоправда, на Рівненщині, яка однією із перших має перейти на “цифру”, ситуація не така оптимістична. Як, втім, і з забезпеченістю малоімущих громадян, попри обіцянки Мінсоцполітики, безкоштовними ТБ-тюнерами. Тож тим, в кого немає тюнера, доведеться до літа цей пристрій придбати, виклавши близько 450 гривень, або ж переходити на супутникове телебачення.

Дмитро Тарасюк, голова Рівненської обласної організації НСЖУ:

— У мене таке передчуття, що хоча Європа від нас і вимагає відключення аналогового телебачення, цей процес на деякий, проте не тривалий час загальмується. Інакше без телебачення можуть залишитися чотири райони — Демидівський, Млинівський, Дубенский і Радивилівський. Адже телевежа у селі Копань Демидівського району, яка і має забезпечувати цифровим сигналом ці території, ще тільки будується. Ця вежа, а також ті, що встановлені в Дубровиці і Зарічному, придбані майже 15 років тому. Але якщо у північних районах, де на той час взагалі не було українського телебачення, телевежі змонтували, то ту, що у Демидівці, ледь не розікрали на металобрухт. Її ще вчасно встигли перевезти в Антопіль.

До того ж, потрібно думати, як забезпечити цифровим сигналом Дубно і навколишні села, куди він із Копаня все одно не надходитиме через своєрідний рельєф місцевості.

Щодо “Зеонбуду”, де звітують про покриття цифровим сигналом по всій країні на 90 відсотків, то це перебільшення. Насправді відсоток набагато нижчий. Крім того, наскільки мені відомо, незабаром на ринку цифрового телебачення має з’явитися ще один провайдер цієї послуги — державний Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення.

Для Радивилів.info – за публікацією “Рівне вечірнє”.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

  1. Андрій сказав:

    м.Радивилів та майже весь район, напевно, буде перекривати Бродівська телевежа з середнім радіусом 35 км. (так , як це зазначено на сайті evirt2.tv).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.