Узялися за розчистку замулених джерел

Ще в 2014 році наше видання вдарило на сполох: 15 грудня 2014 року в Радивилів.info була опублікована стаття «Русло річки біля Радивилова залишилося без води». Після цього важлива тема порушувалася в публікаціях «У Радивилівському районі зникла… річка» (24.02.2015), «Там – смердить, тут – безводдя… Дожилися» (5.07.2015), «Ось і гадай: є небезпека чи її нема» (23.05.2015) та інших.

І ось районна влада всерйоз узялася за відродження річки, адже від неї залежить уся навколишня природа, без води в руслі пересохли тутешні стави.

Радивилів, Слонівка - річкаЯк розповів кореспондентові Радивилів.info голова Радивилівської районної ради Володимир Кондик, громадські активісти, всі, кому не байдуже наше довкілля, приступили до розчистки джерел, які практично зникли. У цьому допомогли поважного віку радивилівці, які достеменно знають, де били джерела. Виїзд на місце переконав, що братися за розкопування джерел – справа не безнадійна. Підґрунтова вода є, але замуленість русла не дозволяє не надто потужним витокам самостійно пробитися нагору. Перший виїзд ентузіастів на їх розкопування був у приміське село Батьків.

Завтра, 12 березня, намічена нова толока біля  замулених джерел (у Батькові і біля Радивилова). Збір добровольців визначено на 15 годину біля району електромереж (кінцева автобусна зупинка міської маршрутки). Із собою слід мати лопати, чоботи, рукавиці, граблі, мішки для сміття. Контактний телефон – 095 308 6113 (Віталій).

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. Редактор сказав:

    Фото з розкопування джерел 12 березня можна подивитися тут: http://golosno.com.ua/novini/1458112368-na-rivnenshchini-lyudi-vzyalisya-rozkopuvati-dzherela-bo-nemaie-vodi.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.