В один ряд з іменами видатних

Людина живе доти, доки про неї пам’ятають,  доки живуть її добрі справи, –  кажуть у народі.  У листопаді вшановуємо пам’ять відомого краєзнавця, заслуженого працівника культури П.Я.Лотоцького (19.11.1930 – 12.11. 2012).

Музейні працівники, науковці та дослідники Рівненщини, працівники музею Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», жителі  села Пляшева з теплом та повагою згадують  Лотоцького Павла Яковича, засновника та першого директора музею-заповідника «Козацькі могили», людину, яка зробила чимало хороших справ не лише для створення та розвитку відомого сьогодні заповідника, а й  для  свого  села. Вже три роки минуло від того часу, як пішов із  життя Павло Якович, а добра пам’ять про нього живе серед його друзів, колег, учнів, односельчан.

Лотоцький Павло Якович, Пляшева, заповідник "Козацькі Могили"У музейній експозиції НІМЗ «Поле Берестецької битви» з нагоди 85-ї річниці від дня народження  Лотоцького П.Я. відкрито тематичну виставку, на якій представлено фотографії, що розповідають про його життя та  професійну діяльність, державні відзнаки та нагороди за плідну працю на ниві української культури.

А 19 листопада в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід, приуроченийдо 85-й річниці від дня народження Лотоцького П.Я., який став  першим лауреатом премії  Рівненської обласної  ради в галузі науково-культурної спадщини ім. І. К. Свєшнікова у 2006 році. З цієї нагоди до музею прибули дослідники  та науковці,  лауреати  премії ім. Ігоря Свєшнікова, яким пощастило знати та спілкуватися з Павлом Яковичем. Щирі і теплі слова про Лотоцького П.Я. пролунали  з вуст його давніх друзів та колег: директора Рівненського  обласного краєзнавчого музею Булиги Олександра Степановича, директора НІМЗ «Поле Берестецької битви» Галабуза Леоніда Сергійовича, завідувачки сектором давньої історії  обласного музею Пономарьової Тетяни Олександрівни, колишнього директора Державного історико-культурного заповідника  м. Дубно  Смоліна Петра Петровича, археолога та дослідника Прищепи Богдана Анатолійовича, директора Костопільського районного краєзнавчого музею Вакулки Анатолія Феодосійовича, завідувача художнього відділу обласного музею Луца Віктора Даниловича, головного спеціаліста цього ж музею Мушировського Володимира Макаровича, сина Лотоцького П.Я., старшого наукового співробітника НІМЗ «Поле Берестецької битви»  Лотоцького Григорія Павловича та інших. 

Наголошували на тому, що ім’я Лотоцького Павла Яковича  вписане  в історію вітчизняної музейної справи та української культури і його сміливо можна поставити  в один ряд  з іменами відомого  археолога Свєшнікова Ігоря Кириловича, мистецтвознавця та вченого Возницького Бориса Григоровича,видатного історика та дослідника історії козаччини Яворницького Дмитра  Івановича.

Учасники заходу підтримали пропозицію Мушировського В.К. встановити меморіальну дошку на честь Лотоцького Павла Яковича  у музеї Національного заповідника «Поле Берестецької битви», де він плідно працював упродовж майже 30 років.

lotocki-2 lotocki-4lotocki-3Світлана Скруха, науковий співробітник Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», с. Пляшева, Радивилівського району. (З пошти Радивилів.info).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.