Важливі в житті Радивилівської громади віхи

З національною символікою та виконанням Державного гімну України: у Радивилівській громаді вперше відзначають День єднання. Це нове свято відтепер українці будуть відзначати щороку, 16 лютого. Відповідний Указ опублікований на сайті глави держави.

Цього дня у кожній громаді відбуваються заходи, які об’єднують Україну, возвеличують її історичну минувшину та національні ідеї. До патріотичного єднання долучилась і Радивилівська територіальна громада. Зранку середи, 16 лютого, у кожній з установ галузі освіти, культури та спорту, адмінприміщеннях громади було піднято Державний прапор України. Відбувся патріотичний флешмоб: здобувачі освіти, педагогічні колективи міста, а також старостинських округів територіальної громади спільно виконали Державний гімн України.

Упродовж дня в навчальних закладах заплановано провести уроки на патріотичну тематику, виховні бесіди, присвячені єднанню довкола ідеї неподільності, соборності України, розквіту Української держави. День єднання – свято, яке спонукає до особливої відповідальності кожного українця: перед собою, своєю країною, прийдешніми поколіннями, оскільки нині наша держава, з огляду на збройні погрози Росії, переживає один з найскладніших періодів сучасної історії.

***

До 33-ї річниці виведення військ СРСР з Афганістану та з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Радивилівській центральній бібліотеці відбулась зустріч міської молоді з ветеранами афганської війни.

Про рани тієї однієї з найжорстокіших воєн вихованцям Радивилівського професійного ліцею розповіли учасники бойових дій в Афганістані: Віктор Вознюк, голова Радивилівської організації Української Спілки ветеранів Афганістану; Василь Ярмусь, голова місцевої організації Партії ветеранів Афганістану, член Національної спілки краєзнавців України, поет; Леонід Мороз, член правління Радивилівської організації Української Спілки ветеранів Афганістану.

Афганська війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, переінакшила надії, плани, понівечила тіла і долі. Не оминула вона і юнаків з Радивилівщини. На жаль, не всім судилось повернутися із солдатських доріг до батьківських осель: рядовий Микола Мужилко та старший лейтенант Володимир Стеценко загинули під час тієї війни.

На знак скорботи за передчасно обірвані життя українських воїнів було оголошено хвилину мовчання. За словами Віктора Вознюка, починаючи із 1995-го року, за десятиріччя, доки тривала ця війна, 160 тисяч військовослужбовців з України пройшли Афганістан, більше 3 тисяч із них загинули, більше 100 тисяч отримали інвалідність.

Під час діалогу ветеран-«афганець» Василь Ярмусь прочитав власні вірші про афганську війну.

Зустріч завершилась спільною фотосесією та врученням ветеранською організацією «афганців» у фонд бібліотеки друкованого видання про цей період в історії. Бібліотекарями було підготовлено відеосюжет про роки афганської війни і тематичну виставку літератури.

***

Біля пам’ятного знака воїнам-«афганцям», що на алеї Слави в міському парку імені Тараса Шевченка, пройшли громадське зібрання, покладання квітів та поминальне богослужіння.

До жалобних заходів долучились представники влади територіальної громади – заступники міського голови Віктор Ісюк, Олександр Пастух, секретар ради Інна Герасимчук, а також працівники міської ради, її структурних підрозділів, представники Національної поліції та Радивилівського центру комплектування і соціальної підтримки, жителі міста.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.