Великдень – найбільше наше свято

Сьогодні в храмах Православної Церкви України Великоднє Богослужіння проходило вперше після визнання цієї церкви канонічною і вручення їй Вселенським патріархом Томоса про автокефалію.

Великдень, або Пасха, — найбільше християнське свято. І пов’язане з Воскресінням Ісуса Христа. На території сьогоднішньої України Воскресіння Христове як перехід від смерті до життя, звільнення людей від тягаря гріхів, як вихід, перехід людини з рабства гріха, зла до свободи любові і добра почали відзначати ще наприкінці першого тисячоліття – із запровадженням християнства.

За біблійним сюжетом, Iсус Христос воскрес рано-вранці, i це Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом: то ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марiя Магдалина, Марiя, мати Якова та Соломонія прийшли до гробу з ароматами, щоб обмастити тіло Iсуса, але побачили відвалений камінь i порожній гроб, i тоді схвильованим жінкам з’явився ангел i сповістив про Воскресіння Господнє.

Сьогодні на святкові богослужіння в храми Радивилівського району, як і щороку, зібралося багато віруючих. Побільшало їх у церквах ПЦУ. У Радивилові Воскресіння святкують і православні Московського патріархату, парафіяни церкви УГКЦ, віруючі протестантських християнських громад.

Фоторепортаж Володимира Ящука з однієї з міських парафій – церкви Вознесення Господнього можна переглянути на сторінці «Радивилів – Radyvyliv» у Фейсбуці.
Великдень, Радивилів

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.