Весняне водопілля у Радивилові і районі

Такої зими, як цієї весни, ще не було. Аномальні снігопади, що минулої п’ятниці знов пройшли, змушують наш район, як і всю Україну, готуватися до подолання їх наслідків. Український гідрометцентр прогнозує найбільш складну ситуацію під час весняної повені у кількох областях, у тому числі і Рівненській.

Тож під час всеукраїнської селекторної наради, що відбулася, віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул зобов’язав владу в регіонах посилити підготовку до протипаводкових дій. Перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко доповів, що цілодобово діють обласний та регіональні штаби з оперативного реагування на надзвичайні ситуації. Вони координують роботу інженерної та спецтехніки, пожежно-насосного обладнання та плавзасобів.

І практика свідчить, що ситуація загалом під контролем. Відповідним службам вдається адекватно реагувати на вибрики стихії. Скажімо, минулої засніженої п’ятниці рятувальники на дорозі між селами Батьків та Дружба допомогли звільнити зі снігових заметів та відбуксирувати 8 легкових автомобілів (у яких було 8 водіїв, 10 пасажирів, з них 2 дітей). Цього ж дня у зв’язку з ускладненням проїзду були у Млинові, у місцевій школі, розташовані на ночівлю та забезпечені продуктами харчування 2 водії та 8 пасажирів маршрутного таксі сполученням «Рівне – Радивилів». А в суботу, як інформує Рівненське управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, на дорозі між Сестрятином та Полуничним було відбуксирувано із снігового замету легковий автомобіль (з водієм та пасажиром), що з’їхав на узбіччя внаслідок складних погодних умов.

Від безперебійної й злагодженої роботи міської, сільських рад та відповідних районних структур залежить безпека краян та захист їх майна. І, як зауважив заступник голови райдержадміністрації В.Гетьман, в останні дні в районі практично цілодобово моніториться рівень вод у річках, особливо у Слонівці, а також танення криги та снігу, пропуск талих вод. До цього залучені спеціалісти районних профільних служб та міська і сільські ради, яким надіслано відповідні телефонограми. Щоправда, ситуацію ускладнює те, що до інтенсивного танення снігу додалися дощі.

Міський голова М.Карапетян запевнив кореспондента, що у Радивилові, в міській раді, це питання теж на контролі. Найбільшу небезпеку для райцентру становить ставок Лев’ятинський. Тож тут цілодобово чергують члени товариства рибалок-любителів “Поплавок”, стежать за рівнем води, щоб був він на безпечній відмітці. Крім того, спеціалісти міської ради теж стежать за розвитком весняного водопілля, щоб у раз необхідності оперативно вжити контрзаходи.

Будемо сподіватися на краще: що масштабної повені як такої у районі не буде. Однак підняття ґрунтових вод уникнути не вдасться. І на низинних вулицях населених пунктів ця проблема вже тиждень-другий набуває гостроти. Підвали, льохи почало підтоплювати. Як свідчить практика минулих років, катастрофічних ситуацій нема. Ті господарі, які застрахували своє майне від стихійного лиха, отримають компенсацію.

Але найкращий варіант, звісно, – це уникнути будь яких природних катаклізмів. Тож докладаймо, по можливості, для цього і свої зусилля, як мінімум, не засмічуймо русла річок, каналів, не псуймо запірну арматуру на водоймах, дбаймо про довкілля, аби житі в гармонії з природою.

Василь СЕМЕРЕНКО.

(«Прапор перемоги»).

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.