Ветерани футболу пам’ятають…

Сьогодні, 11 липня, в Радивилові на стадіоні «Колос» розпочнеться ХІХ міжобласний турнір пам’яті гравців радивилівського футболу. Церемонія відкриття – о 15-й годині.

За попередніми відомостями, цьогоріч у турнірі візьмуть участь такі команди: «Сокіл» (Радивилів, ветерани команди різних літ), збірна Радивилівського району, «Кремінь» (Кременець) і «Горизонт» (Костопіль).

Торік у такому футбольному змаганні радивилівський «Сокіл» посів перше місце, на другому була збірна команда ветеранів футболу, на третьому – згаданий «Горизонт».

Радивилівський «Сокіл» успішно виступає в цьогорічному розіграші Кубка Рівненської області з футболу і вже ввійшов до півфінальної групи команд.

Кілька фактів з історії

футболЩе до Другої світової війни на Радивилівщині успішно виступали команди „Комета”, „Макабі” та інші. У повоєнні часи сотні вболівальників збирали на трибуни виступи команди „Колгоспник”, створеної на базі млинзаводу (зараз комбінат хлібопродуктів). Чимало радивилівців грали у складі цієї команди на поєдинках першості області, брали участь у кубкових змаганнях спортивного товариства „Колос”, грали навіть на республіканських аренах. А на міському стадіоні у товариських матчах різних років змагалися наші футболісти з ветеранами київського «Динамо» і навіть збірної СРСР з футболу.

Регулярно проводилися товариські матчі між ветеранами та молодими гравцями збірної команди району, котра різного часу носила назви „Меблевик”, „Авангард”, „Металіст”, тепер це – „Сокіл”. Цікаві команди були також у більшості населених пунктів району, зокрема, в Козині, Підзамчому, Бугаївці,  Башарівці, Батькові.

Турнір пам’яті – це привід згадати про наших футболістів, котрих уже немає серед нас:  це – Юрій Сальніков, Віктор Балаков, Дмитро Бакаленко, Яків Мацюк, Іван Хміляр, Анатолій Корсун, В’ячеслав Рачковський, Анатолій Киричук, Дмитро Топілко, Анатолій Матвєєв, Костянтин Гулійчук, Анатолій Ковальчук, Михайло Бохонко, Борис Бондаренко, Ігор Підпалюк, Ананій Вовк, Леонід Черевко, Андрій Костюк, Леонід Сухоставський, Юрій Запоточний, Віктор Пагубко, Никон Мартинюк, Юрій Підпалюк, Григорій Войтович, Микола Бакаленко та інші.

Наші земляки грали й у командах майстрів: наприклад, Веніамін Бакаленко – у „Колгоспнику” (Рівне), Юрій Підпалюк – у тому ж „Колгоспнику”, а також у „Карпатах” та СКА (Львів), „Прикарпаття” (Івано-Франківськ).

У командах майстрів виступало й чимало вихованців Радивилівської спортивної школи (тренував їх Валерій Вовк, організатор турніру пам’яті). Серед них – Володимир Бронський („Верес”, Рівне), Валерій Вдовиченко, який у 1980 році у Чорткові став бронзовим призером чемпіонату України серед школярів у складі збірної команди нашої області, а пізніше грав у „Вересі” (Рівне). З успіхом захищали спортивну честь району на обласних змаганнях вихованці спортшколи Едуард Гнатюк, Олександр Музика, Микола Тацій, Петро Школяр, Едуард Цісарчук.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

5 коментарів

 1. Fedun Iruna сказав:

  zavzhdu z zadovolennjm vidkruvayu storinjy de novunu z mogo ridnogo mista

 2. Володимир Ящук сказав:

  Як розповів Валерій Вовк, у цьому турнірі перемогла команда СОКІЛ (ветерани), на другому місці – команда Радивилівського району, на третьому – команда з міста Костопіль.

 3. Петро сказав:

  Ветерани радивилівського футболуhttp://www.radyvyliv.info/wp-content/uploads/2015/07/foot.jpg

 4. Макс сказав:

  А як у коментарі поставити фото?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.