Ветерани радивилівського футболу

Завтра, 9 липня, на стадіоні «Колос» міста Радивилів відбудеться ХХ міжобласний турнір пам’яті гравців радивилівського футболу. Церемонія відкриття намічена на 15-у годину, хоча матчі розпочнуться годиною раніше.

Традиційно у турнірі беруть  участь команди: «Сокіл» (Радивилів, ветерани команди різних літ), збірна Радивилівського району, «Кремінь» (Кременець) і «Горизонт» (Костопіль).

У 2015 році на засіданні виконавчого комітету Рівненської обласної федерації футболу радивилівська команда «Сокіл» була віднесена до числа найкращих на Рівненщині і увійшла в трійку лідерів у номінації «Клубний залік».

футболІ цьогоріч радивилівський «Сокіл» досить добре виступає в чемпіонаті Рівненської області з футболу – в своїй першій лізі після дев’ятого туру посів четверту сходинку в турнірній таблиці з 10 команд, причому в останньому матчі, продемонструвавши хороший клас підготовки, зіграв унічию (1:1) із чинним чемпіоном – командою «Маяк» із Сарн.

Ще до Другої світової війни на Радивилівщині шанувався футбол, успішно виступали команди „Комета”, „Макабі” та інші. Радивилівці виїздили на товариські матчі в Броди, з тамтешньою командою «Богун». Наприклад, про одну таку гру написав краєзнавець Андрій Корчак в альманасі “Броди” культурологічного часопису “Ї” (Львів, 2012, с.77 – 79). Вона відбулася 15 серпня 1937 року з нагоди святкування”Дня українського спортовця”. Того дня був велопробіг Броди – Ясенів, були легкоатлетичні змагання на майдані українського спортклубу “Богун”. У волейбольному турнірі серед чотирьох команд грала й команда “Комета” з Радивилова. А в футбольному матчі між командами “Богун” (Броди) і “Комета” (Радивилів) з рахунком 2:1 перемогли радивилівські спортсмени. За перші місця вручалась медаль, на якій поряд із дубовою гілкою було викарбувано в металі: “ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО СПОРТОВЦЯ БРОДИ 15.YІІІ.1937”.

У повоєнні часи численних уболівальників збирали на трибуни матчі радивилівської (червоноармійської) команди „Колгоспник”, що її сформували з числа працівниківна млинзаводу (комбінат хлібопродуктів). Радивилівці грали в складі цієї команди на першості області, брали участь у кубкових іграх спортивного товариства „Колос”, виходили навіть на республіканські арени. А на міському стадіоні в товариських матчах різних років змагалися наші футболісти з ветеранами київського «Динамо» і навіть збірної СРСР з футболу.

Регулярно проводилися товариські матчі між ветеранами та молодими гравцями збірної команди району, котра різного часу носила назви „Меблевик”, „Авангард”, „Металіст”, тепер це – „Сокіл”. Цікаві команди завжди були також у більшості населених пунктів району, зокрема, в селах Козин, Підзамче, Бугаївка,  Башарівка, Батьків.

Турнір пам’яті  – це щорічний привід згадати про наших футболістів, котрих уже немає серед живих:  це – Юрій Сальніков, Віктор Балаков, Дмитро Бакаленко, Яків Мацюк, Іван Хміляр, Анатолій Корсун, В’ячеслав Рачковський, Анатолій Киричук, Дмитро Топілко, Анатолій Матвєєв, Костянтин Гулійчук, Анатолій Ковальчук, Михайло Бохонко, Борис Бондаренко, Ігор Підпалюк, Ананій Вовк, Леонід Черевко, Андрій Костюк, Леонід Сухоставський, Юрій Запоточний, Віктор Пагубко, Никон Мартинюк, Юрій Підпалюк, Григорій Войтович, Микола Бакаленко, Анатолій Пагубко, В’ячеслав Гулійчук, Костянтин Хребтієвський, Володимир Корсун, Юрій Лопатін, Анатолій Дорошенко, Назар Демчук, Олександр Заподовніков, Віктор Рачковський, Володимир Михалюк, Григорій Гонтар, Микола Гайдученко та інші.

Наші земляки грали й у командах майстрів: наприклад, Веніамін Бакаленко – у „Колгоспнику” (Рівне), Юрій Підпалюк – у тому ж „Колгоспнику”, а також у „Карпатах” та СКА (Львів), „Прикарпаття” (Івано-Франківськ). Про Юрія є стаття в Інтернет-енциклопедії – Вікіпедії.

У командах майстрів виступало й чимало вихованців Радивилівської спортивної школи (тренував їх Валерій Вовк, організатор турніру пам’яті). Серед них – Володимир Бронський („Верес”, Рівне), Валерій Вдовиченко, який у 1980 році у Чорткові став бронзовим призером чемпіонату України серед школярів у складі збірної команди нашої області, а пізніше грав у „Вересі” (Рівне). З успіхом захищали спортивну честь району на обласних змаганнях вихованці спортшколи Едуард Гнатюк, Олександр Музика, Микола Тацій, Петро Школяр, Едуард Цісарчук та інші.

Отже, 9 липня всіх шанувальників футболу запрошують на стадіон «Колос», на матчі ветеранських команд.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

  1. Липень 9, 2016

    […] дощову погоду, відбувся ХХ міжобласний турнір пам’яті радивилівських футболістів, які захоплювалися цим видом спорту в різні роки і […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.