Ветеранському клубові «Надвечір’я» – 25 років

Великим гала-концертом у центрі дозвілля Радивилова (кінотеатр) 16 липня відзначив свій 25-річний ювілей ветеранський вокальний клуб «Надвечір’я», який діє при бібліотеці (раніше – районній, а тепер – міській). Двадцять років цим колективом керувала Катерина Казимирівна Малецька, а нині ним керує Лариса Рукінова, яка й розповіла глядачам історію аматорського об’єднання за інтересами. Музичний керівник клубу, автор ряду пісень та їх обробок – Марія Федорович.

Учасники клубу беруть участь у багатьох міських і районних заходах, святах, фестивалях, виступають з концертами в селах району і поза його межами. Привітати радивилівських артистів з ювілеєм прийшли представники міської і районної влади, шанувальники таланту ветеранів, а ще – учасники ветеранського клубу «Затишок».

Із сайту Радивилівської міської бібліотеки:

Із чим у більшості людей асоціюється старість? Із глядінням онуків, посиденьками та теревенями із сусідами на лавочці, а ще постійним скарженням на здоров’я. Безрадісна картина. Однак є ті, хто не хоче миритися із подібним шаблоном, хто щодня знаходить можливість залишатися активним, позитивним та креативним. Адже у пенсіонерів є одна, але дуже вагома перевага перед рештою суспільства – наявність великої кількості вільного часу.

Ось уже 25 років у Радивилівській бібліотеці працює клуб «Надвечір’я», який зібрав небайдужих талановитих людей, котрі цінують кожну мить свого унікального і неповторного життя, вміють радіти кожній прожитій хвилині, відкривають у собі нові грані, пізнають світ і отримують задоволення від тисячі дивних речей на світі, а ще своєю позитивною енергією, запальною піснею, дотепним гумором створюють хороший настрій не лише собі, але й оточуючим.

Для членів «Надвечір’я» слово «старість» просто не існує, адже вони її не відчувають. Надвечірянці мають панацею від тягаря прожитих років і готові подарувати її кожному, хто долучиться до їхньої дружньої компанії.

Історія нашого колективу почалася з 1992 року. Тоді, в  колишніх вчителів Несесюк Устини Миколаївни та Малецької Катерини Казимирівни виникла ідея згуртувати в стінах бібліотеки місцеву інтелігенцію зрілого віку – колишніх учителів, медиків, працівників культури, державних службовців, ветеранів війни і праці – людей, які багато працювали у своєму житті, здобули шану і повагу, відкритих до чужого болю й готових поділитися своїм життєвим досвідом, думками й мріями. Планувалося збирати літніх людей на посиденьки, для спілкування, вшанування, але з часом помітили, що всі  заходи починалися і закінчувалися піснею, причому одна пісня змінювала іншу.

Не довго думали й над назвою клубу. Підказкою стала відома й улюблена у 90-х роках українцями телевізійна  передача «Надвечір’я», яку вела жінка з великою душеюТамара Щербатюк.

Головою клубу стала Катерина Казимирівна Малецька, яка 20 років очолювала цей прекрасний  колектив. Її життя було до  краю наповнене новими ідеями, добрими словами і  цінними порадами. На превеликий жаль, Катерини Казимирівни, як і більше 30-ти її активних учасників уже немає в живих.

Періодично склад нашого колективу оновлювався, з’являлися нові талановиті люди, прослідковувалася тенденція до омолодження складу «Надвечір’я».

Хто ж ці люди, яким Всевишній послав неоціненний дар – голос – чистий, дзвінкий і сильний? Вони – турботливі мами та тати, бабусі та дідусі, вірні дружини та чоловіки. Вони – звичайнісінькі люди – пенсіонери, котрі серед напружених і не завжди безхмарних буднів знаходять час прийти до бібліотеки на репетиції, в будь-яку погоду, не дивлячись ні на що.

Жіночий склад ансамблю: Марія Олександрівна Іванюк, Галина Петрівна Бардецька, Ганна Григорівна Дудка, Катерина Миколаївна Романюк, Марія Петрівна Попович, Галина Петрівна Климчук, Віра Андріївна Шевчук, Галина Данилівна Клюй, Валентина Олександрівна Большакова. А ще Ганна Самсонівна Марчук . І хоч сьогодні вона по стану здоров’я не може відвідувати наш клуб, та ми її чекаємо з нетерпінням і зичимо міцного здоров’я.

Особливої  поваги та вдячності  заслуговує за свою копітку працю голова клубу та його музичний керівник Марія Володимирівна Федорович. Ця маленька жіночка постійно у творчому пошуку з підбору репертуару, наполегливо працює над підвищенням рівня виконавської майстерності, а ще пише неповторні пісні. Пані Марія знаходить до кожного підхід, намагається  розкрити таланти та зробити звучання ансамблю  злагодженим і неповторним.

Є ще в нашому клубі 7 чоловіків. Та ще й яких? Справжніх, добрих і щирих. Вони – окраса нашого жіночого  товариства: Михайло Гнатович Цап’як, Петро Васильович Лисак, Іван Семенович Семенюк, Павло Миколайович Сотнічук, Іван Васильович Пастівничий, Павло Йосипович Кардаш, Василь Іванович Філіпчук.

Основне у житті надвечірянців – пісня. Вони несуть її людям і  цим самим приносять душевне задоволення не лише собі, але й оточуючим.

Пісні викликають у слухачів сльози печалі або радості, тобто несуть у собі потужний емоційний заряд, закладений у їхньому змісті та майстерному виконанні.

Співаки живуть лише на ентузіазмі, відігріваючи душу піснями, гармонізуючи настрій та погоду в сім’ї та житті.

З нагоди 25-річного ювілею хочеться висловити слова щирої вдячності в минулому активним учасницям художньої самодіяльності клубу: Надії Володимирівна Пархоменко, Надії Антонівні Корсунюк, Ганні Адамівні Луц, Лідії Іванівні Козак, крім того: Марії Семенівні Юрчук, Валентині Володимирівні Похільченко, Галині Гаврилівні Мирній, Надії Іванівні Копцюх  і всім нашим улюбленим глядачам, які завжди відгукуються на запрошення і під враженням від пісень віддячують виконавцям за натхненні виступи вигуками «Браво!», «Молодці!» та щирими оплесками.

Кожен відвідувач клубу „Надвечір’я” – це неповторна особистість, його історія. З самого початку й до сьогодні “Надвечір’я” сповідує повагу й щирість в спілкування з глядачами, зустрічі лише на радість, на спокій душі.

Клуб живе, діє, об’єднує людей, дає їм розраду, дарує чудові хвилини гарного настрою.

Організатор та ведуча заходів Лариса Рукінова.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.