Видатний волинський художник Олександр Валента малював і на теми Берестецької битви

Олександр Валента. БерестечкоУ галереї сучасного мистецтва «Aрт-кафедра» у Луцьку наприкінці лютого відбулося творче суаре, присвячене творчості видатного українського майстра пензля Олександра Валенти (1944 – 1997). Його життя обірвалося трагічно – був убитий у своїй творчій майстерні.

У рамках заходу під назвою «Мистецтво як радість життя, або Олександр Валента – людина і митець» присутні мали змогу переглянути більше 40 робіт волинського художника. Є серед них і картини на теми Берестецької битви 1651 року, яка відбулася на території нинішнього Радивилівського району на Рівненщині. Зокрема, малював Свято-Георгіївську і Свято-Михайлівську церкви на острові Журавлиха, старовинний костел у місті Берестечко.

Як інформує сайт «Волинські новини», керуючий партнер галереї сучасного мистецтва Леся Корсак розповіла про цікаві моменти з життя Олександра Валенти, його нелегку творчу долю, сповнену перемог та розчарувань. Його картини користуються великою популярністю, хоча за життя він продавав їх за безцінь чи просто дарував.

Спогадами про митця ділилися ті, хто з ним спілкувався, знав його особисто: це художники Зоя Навроцька, Наталія Кумановська, Сергій Корсак, письменник, автор повісті про Модеста Левицького (жив у місті Радивилів) Іван Корсак.

Суаре проходило в супроводі живої музики та звучання поетичних рядків.

Представляємо фоторепродукції картин на теми історичного Берестечка. Більше репродукцій робіт О.Валенти можна подивитися на сайті «Галерея мистецтв»: http://www.volart.com.ua/art/valenta/

Олександр Валента. На Козацьких МогилахОлександр Валента. БерестечкоОлександр Валента (Луцьк)

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.