Відійшов у вічність педагог і поет Євген Гудима

30 жовтня на 78-му році життя після важкої хвороби помер визначний громадський діяч Радивилівщини, талановитий педагог і поет Євген Петрович Гудима.

Народився Євген Петрович 21 березня 1941 року в селі Крупець Радивилівського району. Звідав важке воєнне і післявоєнне дитинство. Закінчив Львівський державний університет за спеціальністю «економіст-географ, вчитель». З 1962 року працював літературним редактором обласної газети в місті Суми. У 1963 – 1971 роках вчителював, був заступником директора школи-інтернату в селищі Володимирець на Рівненщині.

У 1971 – 1992 роках завідував районним відділом освіти в місті Радивилів (тоді Червоноармійськ). У цей період у районі будувалися нові школи, у тому числі сучасна школа №2 у райцентрі, відкривалися дитсадки, було збудовано й облаштовано на рівні вимог табір відпочинку школярів поблизу райцентру. Отож відділ освіти на чолі з Є.П.Гудимою не без підстав вважався одним з кращих не тільки в області, а й в Україні. Євгенові Петровичу завдячують своїм становленням, сходженням до вершин майстерності десятки педагогів Радивилівщини.

Затим працював вчителем Радивилівської середньої школи № 2, мав кваліфікацію «вчитель-методист». Випускники школи з вдячністю згадують уроки свого талановитого наставника.

Євген Петрович Гудима був організатором лікарняної каси в районі, її виконавчим директором, став один із лідерів цієї громадської організації в Україні, був обраний членом Ради Лікарняних кас України. Відзначався активною громадянською позицією, неодноразово обирався депутатом районної ради. Мав державні нагороди.

Євген Гудима – відомий на Рівненщині поет, автор двотомника творів «Довга дорога до себе» (2017 – 2018), публікацій у колективних поетичних збірниках, газетах області, в Інтернеті. На слова Є.П.Гудими написано гімн Радивилова, на його слова і музику створено чимало пісень, які виконуються художніми колективами. Він неодноразово був автором поетичних сценаріїв районних і обласних свят.

Глибоко сумуємо з приводу смерті талановитої, цілеспрямованої, самовідданої людини, яка залишила яскравий слід на цій землі. Висловлюємо співчуття рідним та близьким покійного.

Євген Гудима, поет, місто Радивилів

Радивилів, День вчителя, Євген ГудимаЄвген Гудима, Радивилів, вчитель, поетЄвген Гудима, РадивилівГудима Євген ПетровичГудима Євген Петрович, РадивилівРадивилів - Пороховня, 2017Радивилыв, біля могили Миколи ПохільченкаМирослав Дочинець, РадивилівУ редакції газети ПРАПОР ПЕРЕМОГИ, РадивилівЄвген ГУДИМА

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

3 коментарі

  1. Микола сказав:

    Жаль. Покидають нас люди, які проголошували незалежність України.

  2. Анонім сказав:

    Вічна пам’ять.

  1. Березень 21, 2019

    […] 21 березня відомому на Радивилівщині і в усій області громадському діячеві, педагогові і поету Євгенові Петровичу Гудимі могло б сповнитися 78 років. З року в рік його вітали в цей день, бо поважали за життєву мудрість, вчительський хист, поетичний талант, за невсипущу життєву енергію. На жаль, важка хвороба перервала його життєвий шлях 30 жовтня 2018 року. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.