Відійшов у вічність відомий богослов і церковний діяч

Степан Ярмусь9 квітня 2015 року, на 90-му році життя, упокоївся отець Степан Ярмусь, український священик Православної Церкви в Канаді, відомий богослов, особистий секретар митрополита Івана Огієнка, великий патріот України, почесний науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.Сковороди НАН України, почесний професор Київської православної Богословської академії Київського патріархату і кафедри філософії Східноєвропейського університету імені Лесі Українки.

Степан Ярмусь у роки незалежності України неодноразово приїздив у місто Радивилів на Рівненщині, до своїх родичів, адже народився він у селі Лідихів, що біля Почаєва і поблизу села Дружба (колись Дранча) нині Радивилівського району. Давав обширні інтерв’ю радивилівській районній газеті “Прапор перемоги”, зворушливо виступав перед учнями колишнього Радивилівського загальноосвітнього ліцею та інших навчальних закладів району, дарував свої книги на богословську і краєзнавчу тематику.

З юних літ Степан Ярмусь перейнявся ідеями незалежності України, брав участь у боротьбі за свої ідеали. Після війни опинився вдалині від рідних місць.

У 1951 році був запрошений на пастирські курси, організовані адміністрацією Української Автокефальної Православної Церкви в Лондоні. Через п’ть літ прийняв дияконське й священиче свячення, чотири роки був священиком у Лондоні, виконуючи робітницькі обов’язки.

1960 року став стипендіатом Української Православної Церкви Канади і поступив на богословські студії Колегії святого Андрея у Вінніпезі. З 1962 року отець Степан Ярмусь з благословення митрополита Іларіона (Огієнка) служив у канцелярії консисторії Української Православної Церкви. А 1969 року отця призначили головним редактором «Вісника УПЦК» та церковного календаря “Рідна Нива”.

З 1975 до 1985 р.р. д-р Степан Ярмусь був професором Колегії святого Андрея. У 1981 році захистив докторську дисертацію з душпастирства. Згодом за дисертацію “Миряни у звершенні Божественної Літургії” одержав диплом доктора богословських наук.

У 1985 року Церковним Собором Степана Ярмуся обрали на адміністративну посаду голови президії консисторії Української Православної Церкви Канади. За час каденції його на цій посаді УПЦК відсвяткувала 1000-річчя хрещення Русі-України та завершила переговори зі Вселенською Патріархією встановленням сопричастного єднання з нею, що сталося 1 квітня 1990 року. Того дня єпископ Юрій і отець-протопресвітер Степан Ярмусь у Патріаршому Соборі Св. Георгія в Константинополі співслужили з митрополитом Варфоломеєм (нинішнім Вселенським Патріархом), здійснили акт сопричастя. Літургію цю відкривав отець отець Степан Ярмусь і служив українською мовою.

Степан Ярмусь – автор близько 50 праць на теми богослов’я, душпастирства, геронтології, духовості, богопочитання та філософії. Отець-доктор став також автором та редактором десятка підручників.

Після здобуття Україною незалежності о. Степан Ярмусь неодноразово приїздив на Батьківщину, виступав з лекціями, друкувався в українських виданнях, переймався проблемами українського православ’я, став прихильником Київського Патріархату. Відзначений державними і церковними нагородами.

Сумуємо з приводу кончини нашого краянина. Вічна йому пам’ять.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.