Відкрито меморіальну дошку, присвячену воїнові-«афганцю» Володимиру Стеценку

На приміщенні колишньої Радивилівської школи №2 (нині дитяча школа мистецтв) в урочистій обстановці відкрито меморіальну дошку, присвячену воїнові-«афганцю» Володимиру Петровичу Стеценку (26.01.1958 – 17.02.1984), який навчався в стінах цієї школи в 1965 – 1973 роках.

Він народився в Червоноармійську (Радивилові) в сім’ї залізничника, після восьмирічки вступив у Кам’янець-Подільське військово-інженерне командне училище. Служив у різних округах Радянського Союзу, зокрема, й на Далекому Сході. У 1983 році був направлений в Афганістан. Підрозділ старшого лейтенанта Стеценка, як повідомлялося в офіційних документах, займався розміновуванням місцевості. Під час одного з обстрілів Володимир загинув, йому було всього 26 років.

Посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки. Похований у Житомирі, де проживали і проживають дружина і дочка. А в Радивилові до останніх своїх днів, до 2007 року, жила мати полеглого воїна – Параскева Якимівна.

На урочисту церемонію відкриття меморіальної дошки прийшли голова райдержадміністрації, голова районної ради, міський голова Радивилова, ветерани афганської війни – жителі нашого району, школярі, приїхали племінниці Володимира – Ірина і Наталія.

На мітингу виступили голови Житомирської і Рівненської обласних організацій воїнів Афганістану П.Ментов і М.Ражик, радивилівський автор книжки більш як на 100 сторінок “Афганістан… Залишився ти болем в пам’яті” (Радивилів, 2010), учасник бойових дій Василь Ярмусь та інші.

Священик церкви св. Олександра Невського отець Ярослав освятив меморіальну дошку.

Біля пам’ятника полеглим воїнам-“афганцям» Володимиру Стеценку і Миколі Мужилку (в парку імені Т.Шевченка) відбулося поминальне богослужіння.

Колишні учасники бойових дій оглянули в історичному музеї недавно відкриту експозицію, присвячену участі земляків в афганській війні.

 


Володимир Ящук.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.