Відкриваймо для себе історію і красу рідного краю!

Радивилівський район, село Пляшева, заповідник "Поле Берестецької битви"Мабуть, усі ми, хтось більшою, а хтось меншою мірою, любимо подорожувати і мріємо об’їхати та побачити якщо не весь світ, то хоча б його найвідоміші і найкрасивіші куточки. Але найчастіше буває так, що, проживши життя, ми лише з гіркотою усвідомлюємо, що нам не вдалося навіть відкрити для себе красу своєї рідної землі, де ми народилися і живемо, побувати у її відомих мальовничих куточках чи історичних місцях. Хоча втілити в життя саме цю мрію було б значно простіше. 

З настанням літа, відпусток та канікул перед багатьма з нас постає питання: як організувати свій відпочинок і куди саме поїхати? Якщо говорити про Рівненщину, то вона багата на унікальні історичні місця. Коштовною перлиною серед них є велика історична і духовна Святиня нашого народу, яку варто відвідати кожному українцеві, – Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви», який знаходиться у селі Пляшева Радивилівського району Рівненської області.

Тут можна побувати на екскурсії в унікальному музеї історії Берестецької битви 1651 року, у Свято-Георгіївському храмі (1910 –1914 р.р.), який є пам’яткою монументальної архітектури ХХ ст., оглянути Михайлівську церкву (1650 р.), пам’ятку дерев’яної архітектури ХVІІ ст. Також самостійно чи з екскурсоводом можна побувати на козацькому цвинтарі, що знаходиться у сусідньому селі Острові в урочищі Монастирщина, побувати біля озерця Козакова Яма, на острові Гайок тощо.

Святі місця, оповиті легендами і героїкою, самобутня і неповторна краса мальовничих заплав річок Стиру та Пляшівки, річки, багаті на рибу, щедрі ліси, переповнені чарівною музикою пташиних переспівів, заворожать і причарують до себе найвибагливіших туристів, яким, ймовірно, ще не раз захочеться приїхати сюди. Адже відпочити в цих місцях можна не лише душею, а й тілом. Хочеться окремо відзначити, що у селі Пляшева ось уже шість років діє та розвивається зелений туризм. Отож мандрівникам буде де зупинитися на довший час.

Тому звертаємося до всіх вас, дорогі мандрівники! Обираючи маршрут для вашого відпочинку, не оминіть своєю увагою і наші чудові місця, адже їх краще один раз побачити самому, аніж сто разів про них почути! Приїжджайте у Пляшеву, на Козацькі Могили, відвідайте наші святині, доторкніться до історії і краси рідної землі, бо саме тут у серце людини засіваються духовність і любов до Вітчизни.

Необхідну інформацію про розпорядок роботи музею Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» та вартість послуг, про послуги зеленого туризму можна отримати по телефону (03633) 28-7-39, а також на сайті: www.berestechko.org чи на фейсбук-сторінці заповідника «Поле Берестецької битви».

 Світлана Скруха, науковий співробітник відділу історії Берестецької битви Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», село Пляшева.

Фото Анатолія Мізерного.

ДИВ.: Записи видатних людей у книгах відгуків заповідника в селі Пляшева.

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.